حقایق جالب در مورد هلند، 7 چیز که درباره هلند نمی‌دانید!

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


حقایق جالب در مورد هلند، 7 چیز که درباره هلند نمی‌دانید!

حقایق جالب در مورد هلند، 7 چیز که درباره هلند نمی‌دانید!

هلند یکی از کشورهای دوست داشتنی در قاره اروپاست و یکی از دلایل افزایش میزان گردشگران، حقایق جالب در مورد هلند و فرهنگ مردم هلند است که باعث تمایز این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شده است.
فرهنگ و آداب و رسوم هلند بسیار جذاب و دوست داشتنی و هیچ کشوری در اروپا مانند آن نیست. با وجود شباهت‌های فرهنگی زیاد هلند با دو همسایه خود، یعنی آلمان و بلژیک، اما باز این کشور خود را از آنها متمایز می‌سازد. بنابراین علاوه بر آثار تاریخی، دانستنی‌های جالب در مورد هلند هم یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور است و گردشگران بسیاری را به شرکت در تور هلند تشویق می‌کنند.
در ادامه این مقاله از وبلاگ ققنوس شما را با تعدادی از حقایق جالب در مورد هلند آشنا خواهیم ساخت. تا انتها با ما همراه باشید.

[lwptoc]

تعدادی از حقایق جالب در مورد هلند

لباس سنتی هلندی‌ها - حقایق جالب در مورد هلند
لباس سنتی هلندی‌ها

رک گویی

یکی از حقایق جالب در مورد هلند، رک گویی و صداقت اهالی هلند است. بسیاری از افراد و گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، ممکن است تصور کنند هلندی‌ها گستاخ و بی‌ادب هستند. اما حقیقت این است که اهالی هلند نه تنها گستاخ، بلکه بسیار مودب هستند اما ویژگی اصلی آنها صداقت و راستگویی آنهاست.
اهالی هلند به صداقت و راستگویی بسیار اهمیت می‌دهند و ترجیح می‌دهند هر چیز که در ذهنشان می‌گذرد و احساسی را که دارند بیان کنند. به عنوان مثال هلندی‌ها عقیده‌ای به تعارف کردن ندارند و ممکن است در یک مهمانی از شما بپرسند که آیا کیک میل دارید؟ اگر طبق فرهنگ ایرانی برای بار اول جواب منفی به این سوال بدهید، هلندی‌ها دیگر تا آخر مجلس برای شما کیک نخواهند آورد!
پس در طول سفر به هلند، سعی کنید همیشه احساس واقعی خود را بیان کنید تا با این حقایق جالب درباره هلند شگفت زده نشوید.

تولدهای کسل کننده

یکی دیگر از عجایب کشور هلند، جشن تولدهای این کشور است. البته نه اینکه تصور کنید این تولدها بسیار هیجان انگیز و پر زرق و برق است، بلکه تولدهای هلندی بسیار کسل کننده، حوصله سر بر و خسته کننده است.
اگرچه امروزه، نسل جدید هلندی‌ها تولدهای هیجان انگیزی می‌گیرند و حسابی جشن و شادی برپا می‌کنند، اما تولدهای سنتی هلند که از عجیب‌ترین حقایق هلند است، کاملا با جشن‌های جوانان متفاوت است. هلندی‌ها در جشن‌های خود دور هم می‌نشینند و به گفتگو می‌پردازند. در میان نیز چای، قهوه و شیرینی می‌خورند. در این جشن‌ها خبری از موسیقی و شادی و پایکوبی نیست
اما با اینحال، هلندی‌ها به جشن تولد خانواده و دوستان خود بسیار اهمیت می‌دهند و در خانه هر هلندی یک تقویم وجود دارد که روز تولد آشنایانش را بر روی آن علامت زده است.

دامداران هلندی
دامداران هلندی

جشن تولد پادشاه

یکی دیگر از حقایق جالب در مورد هلند، مراسم جشن تولد پادشاه این کشور است. اگرچه گفتیم که هلندی‌ها جشن تولدهایی بسیار خسته کننده دارند، اما در روز جشن تولد پادشاه این کشور سنگ تمام می‌گذارند. هر سال در روز 27 آپریل، تمامی ادارات و شرکت‌ها تعطیل می‌شوند و شهرهای هلند شاهد یک جشن تمام عیار خواهند بود.
در این روز اکثر شهروندان هلند لباس‌های نارنجی خود را به تن می‌کنند و به جشن و شادی می‌پردازند. در این روز آمستردام مملو از جمعیت خواهد بود زیرا افراد بسیاری از گوشه و کنار هلند به این شهر می‌آیند تا در مراسم جشن تولد شاه شرکت کنند.
یکی از رسوم و حقایقی جالب در مورد هلند که در این روز خواهید دید، سنت قایقرانی در کانال‌های آمستردام است. در این روز کانال‌های آمستردام پر از قایق‌های مختلف است که افراد در آنها به جشن و پایکوبی مشغول هستند.

خاکی بودن

یکی دیگر از حقایقی درباره کشور هلند که باید پیش از سفر باید با آن آشنا شوید، خاکی بودن شهروندان این کشور است. هلندی‌ها یک شعار عمومی دارند که می‌گوید “عادی رفتار کنید، همین به اندازه کافی عجیب خواهد بود”. هلندی‌ها دوست دارند در تمام زمینه‌های متعادل و معمولی رفتار کنند و به هیچوجه از غرور و تکبر استقبال نمی‌کنند.
ممکن است یک فرد موفق هلندی را در حال دوچرخه سواری ببینید، یا یک چهره مطرح را در حال استفاده از مترو و اتوبوس مشاهده کنید. با این وجود هلندی‌های اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند.

شیفتگان فوتبال

گفتیم که هلندی‌ها انسان‌هایی بسیار خاکی و بدون تکبر هستند. اما وقتی پای فوتبال و تیم ملی هلند به میان می‌آید، این ویژگی ناپدید می‌شود و یکی دیگر از حقایق جالب در مورد هلند را رقم می‌زنند.
در زمان مسابقات ملی فوتبال، مانند جام جهانی یا جام ملت‌های اروپا، تمام شهرها به رنگ نارنجی (رنگ لباس تیم ملی فوتبال هلند) درمی‌آیند و اکثر اهالی با لباس‌های نارنجی در شهر تردد می‌کنند. البته هواداران تیم فوتبال هلند تنها به لباس این تیم اکتفا نمی‌کنند بلکه لباس‌های عجیب و غریبی مانند شیر، دلقک و … با رنگ نارنجی نیز می‌پوشند. اصلا این سنت پوشیدن لباس عجیب و غریب در بین طرفداران فوتبال، اولین بار از هلند آغاز شده است.
زمان‌هایی که تیم ملی فوتبال هلند بازی دارد، خیابان‌های شهرهای هلند به شدت خلوت می‌شود و افراد مختلف در خانه یا مکان‌های عمومی به تماشای مسابقه می‌نشینند. تقریبا در تمامی کافه‌ها، پارک‌ها و میدان‌های عمومی نمایشگرهای بزرگی قرار می‌دهند تا مردم بتوانند در کنار یکدیگر تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کنن.

 

[sc name=”highlight” text=”در زمان مسابقات ملی فوتبال، مانند جام جهانی یا جام ملت‌های اروپا، تمام شهرها به رنگ نارنجی (رنگ لباس تیم ملی فوتبال هلند) درمی‌آیند و اکثر اهالی با لباس‌های نارنجی در شهر تردد می‌کنند” ]

 

تیم ملی هلند
تیم ملی هلند

رنگی که در پرچم نیست!

اما همین رنگ نارنجی لباس تیم ملی هلند و طرفداران آن نیز یکی دیگر از حقایقی در مورد هلند است که سوالات بسیار زیادی را در ذهن شکل می‌دهد. لباس تیم‌های ملی معمولا از رنگ پرچم آن کشور گرفته می‌شود. اما پرچم هلند به سه رنگ آبی، سفید و قرمز دارد و هیچ نشانی از رنگ نارنجی در آن نیست. پس این رنگ نارنجی نماد هلند از کجا آمده است؟
این رنگ به تاریخ هلند و زمان پادشاهی ویلیام اورانژ (William of Orange) در سال‌های 1672 تا 1702 میلادی بازمی‌گردد. وی به عنوان فرماندار هلند و همچنین پادشاه انگلستان، یکی از مهمترین رهبران شورش علیه امپراتوری اسپانیا بود و طرفدارانش در این قیام، رنگ قرمز پرچم هلند را به افتخار او به نارنجی تغییر دادند. با اینکه این رنگ بعدها به قرمز سابق بازگشت، اما هنوز نیز نارنجی رنگ ملی این کشور است و یکی از حقایق جالب در مورد هلند به شمار می‌رود.

قوانین عجیب کشور هلند

یکی دیگر از حقایق جالب در مورد هلند که بسیاری از گردشگران را شگفت زده می‌کند، قوانین عجیب کشور هلند است که حتی تا امروز نیز جریان دارد.
به عنوان مثال طبق قوانین هلند، شما در اغلب شهرهای هلند، مانند شهر Oldenzaal اجازه ندارید بر روی چمن پارک‌ها راه بروید یا بنشینید. این کار می‌تواند جریمه سنگینی برای شما داشته باشد و تنها اجازه دارید از مسیرهای تعیین شده عبور کنید.
همچنین نمی‌توانید هیچ چیزی را از این پارک‌ها و حتی جنگل‌های هلند با خود به بیرون ببرید. دولت هلند قوانین سفت و سختی برای حفاظت از محیط زیست دارد. شما حتی اجازه ندارید یک بلوط یا مخروط کاج را از روی زمین برداشته و با خود به منزل ببرید.
یکی دیگر از قوانین و حقایق جالب در مورد هلند، به صدا درآمدن آژیرهای خطر در اولین روز دوشنبه هر ماه است. طبق قانون، تمامی افراد و سازمان‌ها موظفند آژیرهای خطر را یک بار در ماه بررسی کنند و بدین ترتیب اولین دوشنبه هر ماه، صدای آژیر خطر در سرتاسر کشور شنیده می‌شود.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.