ویزای کانادا

Group 1011@2x

ویزای کانادا

ویزای کانادا مدرکی است که به شما اجازه ورود به کانادا و بازدید از جاذبه‌های زیبای این کشور را می‌دهد. در ادامه با ویزای کانادا، شرایط اخذ ویزای کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای 5 ساله کانادا و ... آشنا خواهیم شد.

کانادا کشوری پهناور در قاره آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه است. طبیعت فوق العاده زیبا و متنوع، طیف متنوع فعالیت‌های تفریحی و طبیعت گردی، مردم و فرهنگ دوست داشتنی و در نهایت، شهرهای مدرن و زیبا باعث شده است تا تور کانادا به یکی از محبوب‌ترین تورهای گردشگری تبدیل شود.

 

 

انواع ویزای کانادا

اما بدون اخذ ویزای کانادا، سفر به کانادا و لذت بردن از جاذبه‌ها و امکانات آن غیرممکن است. ویزای کانادا نیز مانند دیگر کشورها، انواع مختلفی دارد که ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کار کانادا و ویزای توریستی کانادا از مهمترین آنها هستند.

همانطور که از نام آنها مشخص است، ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی مناسب است که قصد پذیرش تحصیلی در یکی از مدارس و دانشگاه‌های کانادا را دارند و ویزای کار نیز مختص افرادی است که قصد دارند در کانادا کار کنند. اما ویزای توریستی کانادا، معمول‌ترین و پرطرفدارترین ویزای کانادا است که اغلب افراد برای آن اقدام می‌کنند.

ویزای توریستی کانادا با نام‌هایی مانند ویزای 5 ساله کانادا، ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای مولتی کانادا نیز شناخته می‌شود.

 

 

ویزای مولتی کانادا چیست؟

بسیاری از کشورها (مانند کشورهای حوزه شینگن) با توجه به شرایط متقاضی، ویزاهای یک بار ورود (single-entry)، دو بار ورود (double-entry) و چند بار ورود (multiple-entry) صادر می‌کنند. اما دولت کانادا از چند سال گذشته برای متقاضیان ویزای کانادا، تنها ویزای چند بار ورود صادر می‌کند. این ویزا با نام‌هایی مانند ویزای مولتیپل، مولتی، مالتیپل و یا مالتی در ایران شناخته می‌شود.

احتمالا نام ویزای 5 ساله کانادا را نیز شنیده‌اید. ویزای مولتی کانادا حداکثر 10 سال اعتبار دارد و از آنجایی که حداکثر اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است، ویزای مولتیپل کانادا برای ایرانیان 5 سال اعتبار دارد و به همین دلیل به ویزای مالتی کانادا، ویزای 5 ساله کانادا نیز می‌گویند.

 

 

مزایای اخذ ویزای توریستی کانادا

اما دریافت ویزای کانادا علاوه بر امکان بازدید از جاذبه‌های گردشگری کانادا، مزایای دیگری نیز دارد:

با اخذ ویزای کانادا می‌توانید در مدت اعتبار ویزای خود، به دفعات متعدد و نامحدود به این کشور سفر کنید.

همچنین با در دست داشتن ویزای مولتی کانادا، می‌توانید از تمامی مرزهای زمینی و هوایی کانادا به این کشور وارد شوید.

علاوه بر این موارد، با اخذ ویزای توریستی کانادا می‌توانید پس از هر بار ورود برای مدت 6 ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشید.

همچنین پس از پایان دوره اقامت 6 ماهه، کافیست تنها چند ساعت از خاک این کشور خارج شوید تا مجوز اقامت شما مجددا تمدید شود.

یکی دیگر از مزایای دریافت ویزای 5 ساله کانادا، امکان بازدید از 25 کشور دیگر بدون نیاز به دریافت ویزاست. ویزای توریستی کانادا اعتبار بسیار زیادی دارد و با داشتن ویزای توریستی این کشور، می‌توانید بدون دریافت ویزا از کشورهایی مانند مکزیک، پاناما، کوبا، مراکش و … بازدید کنید.

 

 

 

مدارک ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا نیز مانند ویزای تمامی کشورها، باید مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید تا سفارت کانادا بتواند نسبت به صلاحیت شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا تصمیم بگیرد.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 

 • پاسپورت متقاضی ویزا با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه تمامی پاسپورت‌های قدیمی
 • عکس جدید با زمینه سفید
 • شناسنامه و کارت ملی
 • سند ازدواج (در صورت همراه بودن همسر)
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان (در صورت همراه بودن)
 • فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان
 • مدارک مالی که نشان دهنده تمکن مالی و شرایط مناسب اقتصادی شما باشد. نامه تمکن بانک، گردش چهارماهه  حساب بانکی و …
 • اسناد ملکی که نشان دهد شما قصد بازگشت به ایران را دارید.
 • مدارک شغلی که نشان دهد شما در ایران مشغول به کار هستید و قصد ماندن در کانادا را ندارید.
 • دعوت‌نامه معتبر از یک فرد مقیم در کانادا به همراه مدارک شناسایی فرد دعوت کننده
 • در صورت نبود دعوت‌نامه، باید برنامه سفر خود به همراه نامه رزرو هتل و بلیت رفت و برگشت را ارائه دهید.

لازم به ذکر است که تمامی این موارد باید توسط درالترجمه‌های رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و مهر دادگستری داشته باشد.

همانگونه که پیشتر گفتیم، مدارک مورد نیاز ویزای کانادا به افسر ویزا نشان می‌دهد که قصد شما از سفر به کانادا تنها بازدید از این کشور است و پس از آن به ایران بازخواهید گشت. به همین دلیل مدارک مرتبط با تمکن مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

اما علاوه بر مدارک مالی، سابقه سفرهای پیشین شما نیز اهمیت بالایی دارد. هر چه میزان سفرهای شما به کشورهای خارجی مانند کشورهای حوزه شینگن، استرالیا، ژاپن، انگلیس و … و داشتن ویزای شینگن و ویزای انگلیس بیشتر باشد، شانس شما برای دریافت ویزای کانادا افزایش می‌یابد.

کارشناسان بخش ویزای کانادا آژانس ققنوس با توجه به تجربه و تخصص خود در زمینه اخذ ویزای کانادا، مدارک شما را به طور کامل و با دقت بررسی کرده و تمامی نواقص آن را رفع می‌کنند تا شانس دریافت ویزای شما افزایش یابد.

 

 

مراحل دریافت ویزای کانادا

همکاران دپارتمان ویزای آژانس مسافرتی ققنوس در تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا در کنار شما خواهند بود و با راهنمایی و مشاوره دقیق، شانس دریافت ویزای شما را به حداکثر می‌رسانند. ثبت نام و دریافت ویزای کانادا از دو طریق حضوری و آنلاین انجام می‌گیرد اما از آنجاییکه در حال حاضر سفارت کانادا در ایران غیرفعال است، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا انتخاب بهتری خواهد بود.

 • کارشناسان ویزای آژانس ققنوس ابتدا با مراجعه به سایت مربوطه، ثبت نام و بارگذاری مدارک شما را انجام می‌دهند.
 • پس از ثبت نام و تکمیل فرم درخواست ویزا کانادا، نوبت به پرداخت هزینه‌های مربوط به انگشت نگاری و اخذ ویزای کانادا است. پرداخت این هزینه‌ها با کارت‌های اعتباری بین‌المللی یکی از مشکلاتی است که گردشگران ایرانی پیش‌روی خود دارند. اما نیازی به نگرانی نیست زیرا این مرحله را نیز ما در ققنوس برای شما انجام خواهیم داد.
 • پس از پرداخت موفق هزینه‌ها، کد پیگیری به همراه تاییدیه و نامه انگشت نگاری شما را دریافت کرده و تحویل شما می‌دهیم. وجود این مدارک برای انجام مراحل بعدی اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی است.
 • با رسیدن زمان تعیین شده برای حضور در سفارت کانادا، باید برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت کانادا در یکی از کشورهای ایران مراجعه کنید. هر چند این مرحله را شخصا باید انجام دهید، اما مشاوران دپارتمان ویزای آژانس ققنوس شما را به طور کامل درباره تمامی جزئیات و مراحل راهنمایی خواهند کرد.
 • پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک، پرونده شما توسط سفارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت اعلام قبولی ویزا باید برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنید.
 • اما در این مرحله نیز ققنوس به کمک شما خواهد آمد و نیازی به مراجعه حضوری نیست. با استفاده از خدمات پیکاپ پاسپورت ققنوس، ما پاسپورت شما را به سفارت کانادا برده و ویزای شما را تحویل می‌گیریم.
 •  

 

اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا

هر چند کارشناسان ویزای آژانس مسافرتی ققنوس با دقت بالا پرونده شما را بررسی می‌کنند تا بیشترین شانس قبولی ویزا را داشته باشید، اما در نهایت این افسر ویزا است که قبولی یا رد ویزا را تعیین می‌کند.

در صورتیکه درخواست ویزای شما ریجکت شود، نامه‌ای برای شما ارسال می‌شود که دلایل ریجکت شدن ویزا در آن شرح داده شده است. در صورتیکه موارد قید شده در این نامه با واقعیت مغایر باشد، می‌توانید نامه‌ای به ایمیل سفارت کانادا ارسال کنید و در آن به طور دقیق و شفاف، موارد ذکر شده را توضیح دهید.

البته باید در نظر داشته باشید که این نامه ضوابط و جزئیات بسیاری دارد و پیشنهاد می‌کنیم پیش از ارسال آن، حتما با کارشناسان ویزای کانادای آژانس هواپیمایی ققنوس مشورت کنید.

امروزه ویزای کانادا بدلیل مزایای بسیار زیاد و همچنین جذابیت‌های گردشگری کانادا، متقاضیان بسیاری دارد. کارشناسان آژانس هواپیمایی ققنوس در بخش ویزای کانادا ضمن ارائه مشاوره تخصصی، در تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا همراه شما خواهند بود.

علاوه بر کانادا، کارشناسان ققنوس می‌توانند شما را برای اخذ پذیرش تحصیلی کشورهای دیگری نیز راهنمایی کنند. اخذ پذیرش تحصیلی سوئد، پذیرش تحصیلی در سوئیس و پذیرش تحصیلی در انگلیس از دیگر گزینه‌های شما برای مهاجرت از طریق اخذ پذیرش تحصیلی خواهد بود.