ویزای انگلیس

Group 1011@2x

ویزای انگلیس

ویزای انگلیس یا ویزای انگلستان یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین ویزاهای دنیا است که سالانه افراد متعددی از سرتاسر دنیا متقاضی دریافت آن و ورود به این کشور زیبا هستند.

انگلیس کشوری در شمال قاره اروپاست اما با این وجود عضو منطقه شینگن نیست و برای ورود به آن باید برای اخذ ویزای انگلیس به طور جداگانه اقدام کنید. اما بد نیست بدانید که با اخذ ویزای انگلستان، می‌توان به کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز سفر کرد.

قدرت و اعتبار ویزای انگلیس باعث شده است تا افراد زیادی متقاضی دریافت ویزای انگلیس باشند. آژانس هواپیمایی ققنوس با بیش از 40سابقه در زمینه اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف از جمله ویزای انگلیس، آماده است تا شما را در اخد ویزای توریستی انگلیس یاری کند. اما پیش از هر چیز بهتر است شرایط و مراحل دریافت ویزای انگلستان آشنا شویم.

 

 

انواع ویزای انگلیس

انگلستان کشوری در شمال قاره اروپا و در جزیره بریتانیا است و مانند هر کشور دیگری، برای ورود به آن باید ویزای انگلیس را دریافت کنید. دولت انگلیس بر اساس هدف شما از سفر به این کشور، انواع مختلفی از ویزای انگلیس را صادر خواهد کرد که عبارتند از:

 

 

 • ویزای کار و تجاری (Work and Business Visas)
 • ویزای تحصیلی (Student Visas)
 • ویزای توریستی (Tourist Visas)
 • ویزای خانوادگی (Family Visas)
 • ویزای ترانزیت (Transit Visa)

 

ویزای توریستی انگلیس محبوب‌ترین ویزای انگلیس است که اغلب متقاضیان برای دریافت این نوع از ویزای انگلستان اقدام می‌کنند. همانگونه که از نامش پیداست، ویزای توریستی انگلستان مناسب افرادی است که قصد دارند با اهدافی مانند گردشگری، بازدید از اقوام، اهداف درمانی و … به این کشور سفر کنند و اقامت کوتاه مدتی در خاک انگلستان داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای انگلیس به طور معمول 6 ماه است اما در صورت درخواست متقاضی و داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز، سفارت انگلیس می‌تواند مدت اعتبار ویزای شما را افزایش دهد.

 

 

شرایط ویزای انگلیس

از آنجاییکه ویزای انگلیس از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است و متقاضیانی بسیاری دارد، در حال حاضر سفارت انگلیس نسبت به صدور ویزای انگلیس برای شهروندان ایرانی سختگیری نشان می‌دهد. به طور کلی شرایط ویزای انگلیس شامل سه مورد زیر است:

 

 • سابقه دریافت ویزاهای معتبر مانند ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای ژاپن، ویزای استرالیا و …
 • تمکن مالی بالا و ارائه مدارک شغلی که دلیل محکمی برای بازگشت شما باشد
 • برنامه سفر مشخص که افسر ویزای سفارت را متقاعد کند.
 •  

 

مراحل درخواست ویزای انگلیس

برای دریافت ویزای توریستی انگلیس شما پیش از هر چیز باید فرم آنلاین درخواست ویزای انگلستان را از سایت سفارت انگلیس تکمیل کنید. برای این کار ابتدا باید به سایت رسمی درخواست ویزای انگلیس مراجعه کرده و پس از ساخت حساب کاربری، نوع ویزا را انتخاب کنید تا بتوانید نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای انگلستان اقدام کنید.

پس از تکمیل فرم باید هزینه ویزای انگلستان را به صورت آنلاین پرداخت کرده و نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید. شما می‌توانید یکی از کشورهای ایران، ترکیه و امارات را برای این کار انتخاب کنید و تاییده وقت سفارت را دریافت کنید.

در نهایت نیز باید در زمان مشخص شده در سفارت حضور داشته باشید و ضمن انجام انگشت نگاری، مدارک خود را به سفارت تحویل دهید تا صلاحیت شما برای دریافت ویزای انگلیس بررسی شود.

 

 

مدارک ویزای انگلیس

برای اینکه به افسر ویزای سفارت انگلیس نشان دهید که صلاحیت دریافت ویزای توریستی انگلیس و سفر به این کشور را دارید، باید مدارک هویتی، سوابق سفر، شرایط مالی و شغلی خود را به سفارت تحویل دهید. به طور کلی مدارک لازم برای ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 

 

 • اصل پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماهه و پاسپورت‌های قبلی به همراه یک نسخه کپی از تمامی آنها
 • کپی فرم تکمیل شده درخواست آنلاین ویزای انگلیس به انضمام برگ تاییدیه وقت سفارت
 • 2 قطعه عکس
 • شناسنامه به همراه ترجمه رسمی
 • کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
 • سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی (در صورت سفر به همراه همسر)
 • مدارک شغلی به همراه ترجمه رسمی آنها (مدارکی مانند گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه فعالیت، حکم بازنشستگی، کارت بازرگانی و … که اشتغال شما در ایران را نشان دهد)
 • پرینت گردش حساب بانکی برای حداقل 3 ماه گذشته به همراه ترجمه رسمی (در صورتیکه که مدیر و مالک کسب و کار هستید، باید گردش حساب کسب و کار را نیز ضمیمه کنید)
 • نامه تمکن مالی صادر شده از طرف بانک به همراه ترجمه رسمی
 • سند ملکی به همراه ترجمه رسمی
 • بلیط پرواز رفت و برگشت به انگلیس
 • دعوتنامه معتبر از فرد ساکن انگلستان به همراه مدارک میزبان (شامل پاسپورت و مدارک هویتی، مدارک شغلی و پرینت حساب بانکی، سند ملکی و یا اجاره نامه محل اقامت، گواهی پرداخت مالیات و …)
 • واچر هتل برای مدت اقامت در انگلیس (در صورت نداشتن دعوتنامه)

 

لازم به ذکر است که تمامی مدارک فوق باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود اما نیازی به مهر وزارت داددگستری و وزارت امور خارجه ندارد.

 

 

زمان صدور ویزای انگلیس

پس از انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت انگلیس، فرآیند بررسی مدارک شما آغاز می‌شود و حدودا پس از یک ماه جواب ویزای شما اعلام می‌شود.

در صورتی که انگشت نگاری و تحویل مدارک را در ایران انجام داده باشید و ویزای شما تایید شود، پاسپورت شما از طریق پست ارسال می‌گردد.

اما در صورتیکه که در یکی از کشورهای ترکیه و امارات به سفارت انگلیس مراجعه کرده باشید، حداکثر 30 روز فرصت دارید تا برای پیکاپ پاسپورت خود مراجعه کنید، در غیر اینصورت ویزای شما باطل خواهد شد.

 

 

اعتراض به ریجکت شدن ویزای انگلیس

یکی از بدترین اتفاق‌ها برای متقاضیان ویزای انگلیس، ریجکت شدن درخواست ویزای است. اگر سفارت انگلیس به هر دلیلی شما را شایسته دریافت ویزای انگلستان نداند، از طریق یک نامه ریجکت شدن درخواست شما را اعلام می‌کند.

هر چند شما می‌توانید به این تصمیم اعتراض کنید و در انتهای نامه ریجکتی نیز راه اعتراض اعلام شده است، اما این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم.

خوشبختانه شما حتی در صورت ریجکت شدن، می‌توانید بلافاصله مجدداً برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید. پس بهتر است ابتدا نواقص پرونده خود را تکمیل کرده و سپس مجددا برای دریافت ویزای انگلستان اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید که در صورت داشتن ریجکتی و درخواست مجدد ویزا، 400 پوند به هزینه ویزای انگلیس افزوده خواهد شد.

اما باید در نظر داشت که هرچند مراحل اخذ ویزای انگلیس در ظاهر ساده به نظر می‌رسد، اما نیاز به اطلاعات تخصصی خاصی دارد که احتمال صدور ویزا را بالا ببرد.
آژانس هواپیمایی ققنوس از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی ایران است که با تکیه بر سال‌ها تجربه و تخصص بالا در زمینه ارائه خدمات گردشگری و اخذ ویزاهای توریستی، شما را در این راه همراهی خواهد کرد. برای استفاده از خدمات ویزای انگلیس آژانس هواپیمایی ققنوس، کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.