آشنایی با شهر زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با شهر زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس

آشنایی با شهر زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس

اگر دوست دارید در مورد بهترین شهرهای جهان بدانید و علاقه دارید تا به آنها سفری تفریحی داشته باشید قطعاً زوریخ سوئیس یکی از آنها است. شهر زوریخ کجاست؟ شهر زوریخ سوئیس بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر سوئیس است که با داشتن جاذبه‌های گردشگری متعدد، یکی از مهمترین مقصدهای تور سوئیس به حساب می‌آید. مسئولان شهر زوریخ همواره برای رسیدن به شهری باکیفیت در تلاش بوده‌اند و در سال ۲۰۱۴ گران‌ترین شهر جهان شناخته شد. آموزش، سیاست و کیفیت زندگی جزء مواردی است که در شهر زوریخ سوئیس بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر این شهر در موضوع شاخص کیفیت زندگی جزء شهرهای برتر جهان بوده است. علاوه بر تمام این موارد زوریخ سوییس در زمینه گردشگری فعالیتی پایدار داشته و به طور منظم بر کیفیت صنعت گردشگری تأکید دارد. این موضوع آنقدر برای این شهر اهمیت دارد که توانسته برچسب کیفیت سطح ۳ فدراسیون جهانگردی سوئیس را از آن خود کند.
البته باید بدانید که زوریخ پایتخت سوئیس نیست ولی با اینکه برن پایتخت کشور سوئیس است، زوریخ قطب اقتصادی این کشور به شمار می‌رود، همچنین شهر زوریخ را پایتخت فرهنگی سوئیس نیز می‌دانند، از این رو این سؤال پیش می‌آید که کدام شهر در کشور سوئیس از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، برن یا زوریخ؟
شهر زوریخ در قسمت مرکزی و شمالی سوئیس قرار دارد و در واقع در دامنه کوه‌های آلپ است. طبق آخرین بررسی‌های انجام شده، جمعیت زوریخ چیزی در حدود 415 هزار نفر است. دیدنی‌های زوریخ بسیار زیاد است و به همین دلیل پایتخت فرهنگی کشور سوئیس بوده و صنعت گردشگری قوی دارد. حال که دانستیم زوریخ سوئیس کجاست، بهتر است در ادامه این مقاله به معرفی اماکن دیدنی این شهر و همچنین رستوران‌های زوریخ بپردازیم. سرفصل‌های بررسی‌شده در این مقاله عبارتند از :

[lwptoc]

دیدنی‌های زوریخ

دیدنی‌های زوریخ
دیدنی‌های زوریخ

شهر زوریخ در سوئیس به ۱۲ منطقه تقسیم شده است و منطقه شماره ۱ قدیمی‌ترین منطقه شهری بوده و بافت قدیمی‌تر دارد. به ترتیب شماره از قدمت منطقه شهری کاسته می‌شود یعنی منطقه ۱۱ و ۱۲ جدیدترین بخش‌های شهری زوریخ هستند. بیشتر اماکن تاریخی و دیدنی‌های زوریخ از لحاظ قدمت در منطقه یک قرار دارد. کلیسای گروس مونستر‌ یکی از مکان‌های دیدنی و ساختمان‌های مذهبی در زوریخ است که جزء پیشنهادهای سایت گردشگری زوریخ نیز بوده و در سده دوازده میلادی بنا شده است. در نیمه اول قرن ۱۶ میلادی این کلیسا نقطه شروع اصلاحات بین سوئیس و آلمان بوده است. کشور آلمان در همسایگی سوئیس بوده و فاصله اشتوتگارت تا زوریخ حدود ۱۶۰ کیلومتر است. این بنا دارای زیبایی‌های خاص بوده و پنجره‌های رنگی شیشه‌ای آن را زیباتر کرده است. فرومونستر نیز از دیگر کلیساهای قدیمی و دیدنی شهر زوریخ است، در حقیقت این دو کلیسا جزء نمادهای زوریخ سوئیس و از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور زوریخ به حساب می‌آیند. فرومونستر در سال۸۵۳ میلادی ساخته شده است و زمانی قدرت زیادی در زوریخ داشت. آخرین بازسازی این مجموعه به سال ۱۹۱۱ میلادی برمی‌گردد.

[irp posts=”3219″ name=”با مهمترین شهرهای سوئیس آشنا شوید”]

[irp posts=”3150″ name=”هرچه درباره ژنو باید بدانید”]

کوه اوتلیبرگ از دیگر دیدنی‌های زوریخ است که هم از طریق قطار و هم به صورت پیاده قابل دسترسی است. در بالای کوه دو برج قرار دارد که یکی مخصوص آنتن‌های رادیویی بوده و دیگری مخصوص بازدید عموم مردم از شهر و طبیعت زیبای اطراف آن است. مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در مسیر کوه تعبیه شده است. ارتفاع آن ۲۸۵۰ متر بوده و از بالای آن می‌توان شهر زوریخ را به صورت کامل مشاهده کرد. همچنین قسمت‌هایی از کوه‌های زیبای آلپ نیز از این مکان قابل مشاهده است. خیابان بانهوف یکی از شیک‌ترین خیابان‌های زوریخ سوئیس است که اغلب مراکز مد و مراکز تجاری در این خیابان قرار دارد. این خیابان به خیابان خرید زوریخ نیز معروف است و فروشگاه‌های بزرگ لباس در آن فعالیت می‌کنند. اغلب شعبات مرکزی بانک‌ها در این خیابان قرار دارند. این خیابان در فاصله ۱.۵ کیلومتری دریاچه زوریخ قرار دارد و مکان مناسب برای شهرگردی توریست‌ها است.
دریاچه زوریخ یکی از مکان‌های تفریحی عالی در زوریخ است و عکس آن را در بسیاری از تصاویر شهر زوریخ سوئیس خواهید دید. این مکان پیشتر یک مسیر حمل نقل بوده اما در حال حاضر جزء محبوب‌ترین مکان‌های تفریحی زوریخ است. با توجه به شرایط آب و هوای زوریخ سوئیس، این مکان محلی مناسب برای شنا، قایقرانی یا تفریحات و پیک‌نیک‌های ساحلی است. تپه‌های جنگلی اطراف این دریاچه زیبایی آن را دوچندان کرده است. علاوه بر این مکان‌های دیدنی موزه ملی سوئیس، خانه اپرا زوریخ و کلکسیون هنری کونستهاوس زوریخ جزء اماکن دیدنی زوریخ است که نباید از دیدن آنها غافل شد. لازم به ذکر است که علاوه بر این موزه و کلکسیون هنری موزه‌های دیگر و نمایشگاه‌های متنوع هنری در شهر زوریخ فعال بوده و قابل بازدید هستند.

رستوران‌های زوریخ

غذا در زوریخ
غذا در زوریخ

در زوریخ سوئیس رستوران‌های متنوع با سبک‌های متفاوت وجود دارد، حتی در این شهر رستوران‌هایی مخصوص کودکان وجود دارد و به طور اختصاصی برای آنها غذا سرو می‌شود. سبک‌های متفاوتی از غذا در زوریخ وجود دارد و یکی از سبک‌های غذاهای محلی در زوریخ غذاهایی با پایه قارچ هستند. این غذا معمولاً در رستوران‌های محلی سرو می‌شود. وجود قارچ‌های متنوع در غذاهای مختلف جزئی از فرهنگ مردم زوریخ است. رستوران‌های پیو، سانتالوسیا، هیلت و کارتون علاوه بر منو غذایی عادی خود غذاهایی که به صورت محلی با قارچ تهیه می‌شوند را نیز سرو می‌کنند. رستوران‌هایی که دارای منوی غذایی سبزیجات هستند از محبوبیت خوبی در زوریخ برخوردار هستند و عموماً غذا در زوریخ با سبزیجات متنوع سرو می‌شود. رستوران‌هایی مانند هیلت، گارتنر، ساکرد، ننی و بد هانتر دارای منو غذایی سبزیجات برای وگان‌ها هستند.

[sc name=”Highlight” text=”وجود قارچ‌های متنوع در غذاهای مختلف جزئی از فرهنگ مردم زوریخ است. رستوران‌های پیو، سانتالوسیا، هیلت و کارتون علاوه بر منو غذایی عادی خود غذاهایی که به‌صورت محلی با قارچ تهیه می‌شوند را نیز سرو می‌کنند.” ]

برخی از رستوران‌های زوریخ بیان‌کننده فرهنگ و شهر زوریخ هستند، این رستوران‌ها معمولاً دارای حالتی سنتی بوده و فرهنگ شهر زوریخ را به شما نشان می‌دهند. این رستوران‌ها عبارتند از کازافرلین، کرننهال، هیلت و زومروف. در نظر داشته باشید که صبحانه جزء جدایی‌ناپذیر وعده غذا در زوریخ است و از این رو در بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها صبحانه سرو می‌شود. معمولاً اغلب گردشگرانی که به زوریخ سفر می‌کنند حتماً یک بار صبحانه مخصوص زوریخ را در رستوران یا کافه‌های زوریخ میل می‌کنند. کافه‌های اطراف دریاچه زوریخ، سالن، بوهیمیا، بانک، اووروف تاپ، کافه گود و کافه فلیکس برخی از رستوران یا کافه‌هایی هستند که صبحانه ارائه می‌دهند.

<div id=”43794148177″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/C0c8J?data[rnddiv]=43794148177&data[responsive]=yes”></script></div>

زوریخ سوئیس بزرگترین و یکی از بهترین شهرهای سوئیس است که در دامنه‌های کوه آلپ قرار داشته و قطب اقتصادی کشور سوئیس است. زوریخ یکی از گران‌ترین شهرهای جهان و در چند سال پیاپی برترین شهر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی شده است. این شهر در گردشگری و فعالیت‌های محیط زیستی بسیار پیشرو بوده و توانسته گام‌های مؤثری را در این موضوع بردارد. دیدنی‌های زوریخ بسیار زیاد است و شهر قدیمی زوریخ مجموعه‌ای بی‌نظیر از دیدنی‌های این شهر است.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.