بهترین دانشگاه های اسپانیا برای پذیرش تحصیلی

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


بهترین دانشگاه های اسپانیا برای پذیرش تحصیلی

بهترین دانشگاه های اسپانیا برای پذیرش تحصیلی

15:1009احتمالا شما هم به دنبال گرفتن پذیرش تحصیلی و مهاجرت به اروپا هستید و می‌خواهید مابقی دوران تحصیل خود را در یکی از کشورهای اروپایی به سرانجام برسانید. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا از آرزوهایی است که نه‌تنها جوانان ایرانی بلکه جوانان دیگر کشورها نیز به آن مشتاق هستند. امکانات فوق‌العاده، ارزش قائل شدن برای دانشجو، سطح بالای علمی دانشگاه‌های اروپایی و بسیاری از پارامترهای دیگر باعث شده تا این دانشگاه‌ها، همواره پذیرای دانشجویان خارجی باشند. دانشگاه های اسپانیا نیز از جمله مکان‌های تحصیلات عالی در اروپا هستند که از گذشته تا امروز مورد توجه بوده‌اند.
در این مطلب تلاش شده تا در کنار اشاره به شرایط و هزینه‌های تحصیل در اسپانیا، به برخی از بهترین دانشگاه‌های این کشور در شهرهای مختلف این کشور اشاره شود. آشنایی با شرایط و نکاتی که برای تحصیل در اسپانیا اهمیت دارد به شما دیدگاه بازتری برای انتخاب از بین کشورهای اروپایی به‌منظور ادامه تحصیل می‌دهد. اگر تصمیم خود برای تحصیل در اسپانیا را نیز قطعی کرده باشید، آشنایی با دانشگاه های اسپانیا برای انتخاب نهایی شما موثر خواهد بود.

در این مقاله به موارد زیر می‌پردازیم:

• شرایط تحصیل در اسپانیا

• هزینه تحصیل در اسپانیا

• آشنایی با بهترین دانشگاه های اسپانیا

[ps2id id=’1′ target=”/]

شرایط تحصیل در اسپانیا

احتمالا برای شما هم جالب است بدانید که در کل کشور اسپانیا کمتر از 80 دانشگاه وجود دارد. البته حکومت پادشاهی این کشور به‌ویژه دولت مرکزی تلاش کرده تا سالیانه تعدادی دانشگاه به مجموعه‌های دانشگاهی افزوده شود. ترکیب دانشگاه‌ها در اسپانیا به‌گونه‌ای است که برخی از این دانشگاه‌ها دولتی و برخی دیگر خصوصی هستند. تعدادی از این دانشگاه‌ها که همواره عددی بیشتر از 10 را نشان داده‌اند، سالانه در بین 500 دانشگاه برتر دنیا قرار می‌گیرند.
همه این توضیحات داده شد تا بدانید که تحصیل در اسپانیا شرایط خاص خود را دارد. اینکه بتوانید دانشجوی یکی از دانشگاه های اسپانیا باشید که از جمله برترین دانشگاه‌های دنیاست، کار به نسبت سخت و دشواری است. با این حال اگر جنبه علمی قوی داشته باشید و در کنار آن بتوانید به دو زبان انگلیسی و اسپانیولی مسلط باشید، شانس قبولی شما در این دانشگاه‌ها بیشتر می‌شود.
هرچند توضیح در مورد شرایط تحصیل در اسپانیا کاملا وابسته به شهر و دانشگاه انتخابی شما دارد؛ اما اگر می‌خواهید به یکی از دانشگاه های اسپانیا وارد شوید، بهتر است برخی شرایط زیر را داشته باشید. باز هم تاکید می‌کنیم که ممکن است این شرایط برای برخی از دانشگاه‌ها، شهرها یا ایالات خودمختار در اسپانیا متفاوت باشد.

[irp posts=”3315″ name=”آشنایی با بهترین دانشگاه فرانسه”]

[irp posts=”3632″ name=”غذاهای محلی اسپانیا، طعم خاص کشور ماتادورها”]

آشنایی با زبان اسپانیولی

در دانشگاه های اسپانیا به‌صورت کلی به زبان اسپانیولی تدریس می‌شود. البته تعداد انگشت‌شماری از دانشگاه‌های این کشور وجود دارند که زبان اصلی تدریس در آنها، انگلیسی است. با این حال چه برای تحصیل در اسپانیا و چه برای زندگی در این کشور، شما نیاز به یادگیری زبان اسپانیولی دارید. شانس پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های اسپانیا نیز در صورت تسلط به زبان اسپانیولی افزایش پیدا می‌کند.
سطح بالای علمی در رشته تحصیلی
شما قرار است به کشوری بروید که تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در آن قرار دارد. در نتیجه طبیعی است که اپلای برای چنین مراکز تحصیلی آن‌قدرها ساده نیست. یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در اسپانیا، داشتن دانش تخصصی است. بر اساس دانشگاه و رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، سنجش این سطح علمی متفاوت خواهد بود.

دانشجویان اسپانیایی
دانشجویان اسپانیایی

[ps2id id=’2′ target=”/]

هزینه تحصیل در اسپانیا

برآورد کردن هزینه تحصیل در اسپانیا کار ساده‌ای نیست. با اینحال نمی‌توان بدون برآورد هزینه قدم به این کشور گذاشت. فراموش نکنید که برای تخمین هزینه تحصیل خود، تنها به مخارج تحصیلی دقت نکنید. موارد مختلف زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

هزینه محل اقامت

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در لیست هزینه‌های خود بیاورید، هزینه اقامت است. البته برخی از دانشگاه های اسپانیا به دانشجویان خود خوابگاه رایگان یا ارزان ارائه می‌دهند. با اینحال باید قبل از نهایی شدن ثبت‌نام و سفر به اسپانیا، شرایط مکان اقامت خود را بررسی کنید. اگر دانشگاه انتخاب‌شده توسط شما خوابگاه ندارد یا به شما خوابگاه نمی‌دهد و هزینه اجاره خانه حتی به‌صورت اشتراکی را ندارید، بهتر است به دنبال دانشگاهی دیگر باشید. البته کار کردن برای تامین هزینه‌های محل زندگی نیز یک گزینه پیش روی شما خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک

قطعا نمی‌توانید همیشه هم دل به غذای رستوران‌ها و مک‌دونالد و… دل‌خوش کنید. باید بسیاری از مواقع خودتان دست‌به‌کار شوید. در این صورت به‌صورت میانگین ممکن است روزانه بین 10 تا 30 یورو هزینه خورد و خوراک شما باشد. البته این به شرطی است که دور غذای رستوران را خط بکشید و نهایتا تاپاس میل کنید. در برخی دانشگاه‌ها ممکن است بتوانید روی سلف دانشگاه نیز حساب باز کنید.

هزینه حمل و نقل

از دیگر موارد مهمی که باید در نظر بگیرید، هزینه حمل و نقل است. قطعا باید در ابتدای ورود به هر کدام از شهرهای اسپانیا یک کارت مسافرتی خریداری کنید. در این صورت در هزینه‌های حمل و نقل عمومی خود 30 درصد صرفه‌جویی خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم اگر محل اقامتی خارج از دانشگاه دارید، حتما به رفت‌وآمد خود توجه کنید. استفاده از تاکسی هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد. راستی اگر به سلامتی خود علاقه‌مند هستید، می‌توانید به‌جای اتوبوس و… از دوچرخه استفاده کنید. البته در برخی شهرها ایستگاه‌های کرایه دوچرخه تعبیه شده است.

هزینه اپلای دانشگاه اسپانیا

هزینه دیگری که در لیست هزینه تحصیل در اسپانیا قرار می‌گیرد، هزینه اپلای دانشگاه است. البته این هزینه تنها برای یک‌بار پرداخت می‌شود. با اینحال بهتر است این هزینه را نیز برای پیش از سفر به اسپانیا در نظر بگیرید. هزینه اپلای دانشگاه اسپانیا در شهرهای مختلف متفاوت بوده و کاملا وابسته به خود دانشگاه است. در نتیجه تحقیق و بررسی را فراموش نکنید.

رشته‌های تحصیلی در اسپانیا

تنوع رشته‌های تحصیلی در اسپانیا زیاد است. هر کدام از دانشگاه های اسپانیا نیز در برخی از رشته‌های تحصیلی شهرت دارند. در هر رشته‌ای که بخواهید تحصیل کنید، از رشته‌های مهندسی گرفته تا رشته‌های پزشکی و حتی هنری، دانشگاه‌های خوبی در اسپانیا وجود دارد. بهتر است زمانی که تصمیم خود را برای رفتن به اسپانیا قطعی کردید، دانشگاه برتر در زمینه رشته خود را پیدا کنید.
رشته‌های مختلفی در اسپانیا معروف هستند. برای مثال در دانشگاه بارسلونا رشته حقوق و رشته‌های پزشکی شهرت دارند. در دانشگاه خودگردان یا مستقل مادرید نیز رشته حقوق بیشتر از دیگر رشته‌ها معروف است. در بسیاری از دانشگاه های اسپانیا رشته‌های هنری نیز باقدرت در حال فعالیت هستند. رشته طراحی لباس در اسپانیا از آن دست رشته‌های خاصی است که آموزش‌های کاربردی فوق‌العاده در زمینه مدلینگ در اختیار افراد قرار می‌گیرد. بهترین طراحان مد و فشن در اسپانیا در این رشته دانشگاهی تحصیل کرده‌اند.

دانشگاه های اسپانیا
دانشگاه های اسپانیا

[ps2id id=’3′ target=”/]

آشنایی با بهترین دانشگاه های اسپانیا

حالا که با شرایط تحصیل، هزینه‌ها و برخی از رشته‌های تحصیلی محبوب در اسپانیا آشنا شدیم، بد نیست با بهترین دانشگاه های اسپانیا هم آشنا شویم. البته انتخاب از بین دانشگاه‌های سطح بالای اسپانیا کار نسبتا سختی به نظر می‌رسد؛ اما تلاش شده تا لیستی از بهترین‌ها را در اختیارتان قرار دهیم.
ناگفته مشخص است که بهترین شرایط برای تحصیل در دانشگاه‌های شهرهای بزرگ اسپانیا مثل دانشگاه‌های مادرید، دانشگاه‌های بارسلونا و دانشگاه‌های والنسیا فراهم است. با اینحال برخی از بهترین دانشگاه‌ها در شهرهای کوچک اسپانیا قرار داشته و توانسته‌اند رتبه‌های جهانی قابل قبولی را نیز به خود اختصاص دهند.
یکی از ویژگی‌های مهم دانشگاه‌های اروپایی که در اسپانیا نیز وجود دارد، پردیس‌های دانشگاهی است. ممکن است دانشگاهی در یک شهر بزرگ قرار داشته و در شهرهای دیگر پردیس‌هایی را برپا کرده باشد. حتی برخی از دانشگاه‌ها در یک شهر، چندین پردیس دارند که هر کدام رشته‌های خاصی را ارائه می‌دهد.
در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های اسپانیا با توضیحی مختصر در مورد آن دانشگاه ارائه شده است. این لیست می‌تواند برای کسانی که علاقه‌مند به گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا هستند مفید باشد. اگر به نظر شما دانشگاهی از قلم افتاده، حتما آن را به ما معرفی کنید تا به این لیست اضافه کنیم

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

بهتر است این لیست را با قدیمی‌ترین دانشگاه اسپانیا آغاز کنیم. دانشگاه کمپلوتنسه مادرید Madrid Complutense University بیش از 700 سال قدمت دارد. سال ساخت این دانشگاه به 1293 باز می‌گردد و از آن زمان تاکنون توانسته دانشجویان اسپانیایی و غیر اسپانیایی را تربیت‌کرده و به جامعه جهانی تحویل دهد.
به‌طور همزمان نزدیک به 90 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که عددی خیره‌کننده است. در بین دانشگاه‌های برتر دنیا، دانشگاه کامپلوتنس مادرید بین رتبه‌های 200 تا 250 در نوسان است. رتبه‌ای فوق‌العاده که نشان‌دهنده قدرت علمی و دانشگاهی کامپلوتنس است.
نکته جالب توجه در مورد این دانشگاه، معماری ساختمان آن است. با توجه به اینکه ساختمان این دانشگاه به نوعی از جاذبه‌های گردشگری مادرید به شمار می‌رود، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. بسیاری از این گردشگران آرزو می‌کنند که نه برای تماشای یک‌روزه، بلکه حداقل برای یک دوره چندساله دانشجوی این دانشگاه باشند. شما چنین آرزویی ندارید؟

دانشگاه خودگردان مادرید

دانشگاه مستقل و خودگردان مادرید از آن دست دانشگاه‌های خاص اروپایی است. رتبه حدودی 185 جهانی و رتبه دوم در بین دانشگاه های اسپانیا باعث شده سالانه دانشجویان زیادی برای حضور در این دانشگاه اعلام علاقه‌مندی کنند. همان‌طور که اشاره شد، دانشکده حقوق این دانشگاه بیش از 7 دانشکده دیگر معروف است. حقوقدانان معروفی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که در بالاترین ارکان حکومت مرکزی اسپانیا جای گرفته‌اند.
دانشگاه خودگردان مادرید سه پردیس مجزا در مادرید دارد. مهم‌ترین پردیس این دانشگاه در شمال این شهر قرار گرفته و حدودا 15 کیلومتر از شهر فاصله دارد. نام این پردیس، کاندوبلنکو است. اگر قصد تحصیل در یکی از پردیس‌های دانشگاه مستقل مادرید را دارید، حتما محل سکونت خود را در نزدیکی پردیس مد نظر انتخاب کنید.
بیش از 35 هزار دانشجو در این دانشگاه درس می‌خوانند. یکی از خاص‌ترین دانشجویان دانشگاه خودگردان مادرید، پادشاه سابق اسپانیا یعنی فیلیپه ششم بوده است.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا
دانشگاه بارسلونا

بهترین دانشگاه اسپانیا از دید رده‌بندی جهانی، دانشگاه بارسلونا در حکومت خودمختار کاتالونیا است. رتبه جهانی دانشگاه بارسلونا حدودا 160 است. در برخی سال‌ها این دانشگاه رتبه پایین‌تر و در برخی سال‌ها رتبه بالاتری دارد. قدمت زیاد دانشگاه بارسلونا نیز باعث شده تا این دانشگاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های اسپانیا شناخته شود.
دانشگاه بارسلونا 18 دانشکده تخصصی دارد که از این حیث نیز در اسپانیا منحصربه‌فرد است. به‌طور همزمان بیش از 60 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بسیاری از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه بارسلونا اسپانیا در لیست 100 دانشگاه برتر قرار دارد که از جمله آن می‌توان به ریاضیات، حقوق و پزشکی اشاره کرد.

دانشگاه خودگردان بارسلونا

دومین دانشگاه معروف در شهر بارسلون اسپانیا، دانشگاه خودگردان این شهر است. برخی معتقدند این دانشگاه حتی از دانشگاه کمپلوتنسه مادرید هم بهتر است. هرچند نه از نظر تعداد دانشجو و نه از نظر قدمت، توان رقابت با دانشگاه قدیمی مادرید را ندارد؛ اما از نظر علمی در سطح فوق‌العاده خوبی قرار گرفته است. بسیاری از دانشجویان ایرانی که با پرداخت هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه مشکلی ندارند، دانشگاه مستقل بارسلونا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.
دانشگاه مستقل بارسلون اسپانیا در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. با اینحال به دلیل وجود وسایل حمل و نقل عمومی، مشکلی برای تردد بین دانشگاه و شهر وجود ندارد. تمامی فعالیت‌های دانشگاه در همین پردیس انجام شده و پردیس‌های مجزا برای دانشکده‌های مختلف یا فعالیت‌های مختلف وجود ندارد.

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

دانشگاه مهم و معتبر دیگری که در بارسلونا اسپانیا قرار دارد، دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا Universitat Politècnica de Catalunya است. همان‌طور که از اسم این دانشگاه مشخص است، دانشگاهی تخصصی برای رشته‌های مهندسی است. هیچ دانشگاهی در اسپانیا به اندازه دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا دانشجوی خارجی ندارد. اساتید برتر در دانشگاه صنعتی بارسلونا باعث استقبال بیش از اندازه دانشجویان، به‌ویژه دانشجویان مقطع دکترا شده است.
در حال حاضر دانشگاه پلی‌تکنیک بارسلون به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز علمی و صنعتی جنوب اروپا شناخته‌شده و مدرک آن از اعتبار بسیار بالایی در دنیا برخوردار است. اگر در رشته مهندسی تحصیل کرده‌اید، گذراندن تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه می‌تواند رشد بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا

والنسیا سومین شهر بزرگ در اسپانیا و از جمله شهرهایی است که دانشگاه‌های متنوع و خوبی در آن دایر شده است. دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا Polytechnic University of Valencia از بهترین دانشگاه‌های این شهر است و به همین علت یکی از گزینه‌های اولیه برای دانشجویان مهندسی است. زندگی در والنسیا نسبت به مادرید و بارسلون هزینه‌های کمتری دارد. به همین علت اگر می‌خواهید در هزینه‌های تحصیل در اسپانیا صرفه‌جویی کرده و در دانشگاهی خوب و حرفه‌ای تحصیل کنید، دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا گزینه‌ای خوب به‌حساب می‌آید.
این دانشگاه دارای 3 پردیس دانشگاهی است که تنها یکی از این پردیس‌ها در شهر والنسیا واقع شده که پردیس ورا نام دارد. اگر می‌خواهید باکیفیت درس بخوانید، بهتر است همین پردیس را برای ادامه تحصیل خود برگزینید. امکانات کامل آموزشی، ورزشی و حتی تفریحی موجود در این پردیس دانشگاهی باعث شده تا دانشجویان علاقه بیشتری برای تحصیل در آن داشته باشند.

دانشگاه زاراگوزا

شهر زاراگوزا نیز از جمله شهرهایی است که دانشگاهی معتبر را در دل خود جای داده است. دانشگاه زاراگوزا که قدمتی بیش از 4 قرن دارد، با بیش از 20 دانشکده تخصصی توانسته علاقه‌مندان به علم را به خود جذب کند. هزینه پایین‌تر زندگی در زاراگوزا باعث شده تا بسیاری از دانشجویان غیر اسپانیایی، این دانشگاه باکیفیت را برای تحصیل انتخاب کنند. دانشجویان ایرانی زیادی نیز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. 3 پردیس دانشگاه زاراگوزا هم در خود این شهر قرار گرفته است. این دانشگاه بیش از 40 هزار دانشجو دارد که نشان‌دهنده وسعت پردیس‌های دانشگاه زاراگوزا است.

دانشگاه ناوارا

یکی از دانشگاه های اسپانیا که رشته‌های هنری آن در کل کشور شهرت دارند، دانشگاه ناوارا Navarra University است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های خصوصی در اسپانیا است که در نیمه دوم قرن بیستم افتتاح شد. مهم‌ترین پردیس‌های دانشگاه ناوارا اسپانیا در دو شهر سن سباستین و پامپلونا قرار دارند.
رتبه دانشگاه ناوارا به‌تازگی به زیر 300 در بین دانشگاه‌های برتر دنیا رسیده است. رشته‌های هنری فراوانی در این دانشگاه تدریس می‌شود که باعث شده دانشگاه ناوارا اسپانیا به محلی مناسب برای تحصیل هنر تبدیل شود.

دانشگاه پمپئو فابرا

شاید برایتان جالب است که بارسلونایی که تا امروز بیشتر در مورد تیم فوتبالش شنیده بودید، این تعداد دانشگاه قوی و مطرح در دنیا داشته باشد. یکی از دانشگاه‌های قوی و البته کم سن و سال بارسلونا اسپانیا، دانشگاه پمپئو فابرا Universitat Pompeu Fabra است که از برترین دانشگاه‌های این شهر محسوب می‌شود.
این دانشگاه از مدرن‌ترین امکانات بهره برده و حتی مدل تدریس در اکثر کلاس‌های آن نیز بر اساس متد جدید دنیا است. پژوهشکده حرفه‌ای IT در کنار مرکز تحقیقاتی مربوط به علوم انسانی باعث شده دانشجویان رشته‌های مختلف برای تحصیل در این دانشگاه ترغیب شوند.

[sc name=”Highlight” text=”دانشگاه چارلز سوم گزینه خوبی برای دانشجویان ایرانی است که می‌خواهند بدون تسلط بر زبان اسپانیولی در مادرید اسپانیا به ادامه تحصیل بپردازند” ]

دانشگاه چارلز سوم

اگر دوست دارید پذیرش تحصیلی یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا را بگیرید که در آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، دانشگاه چارلز سوم مادرید Charles III University یکی از بهترین گزینه‌ها است. تقریبا یک‌چهارم دانشجویان این دانشگاه را غیر اسپانیایی‌های تشکیل می‌دهند که علاقه‌ای به تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیولی زبان نداشته‌اند. این دانشگاه گزینه خوبی برای دانشجویان ایرانی است که می‌خواهند بدون تسلط بر زبان اسپانیولی در مادرید اسپانیا به ادامه تحصیل بپردازند. تنوع رشته‌ها نیز در این دانشگاه زیاد است.

دانشگاه سویل اسپانیا

دانشگاه سویل
دانشگاه سویل

سویل چهارمین شهر بزرگ اسپانیا است. مشخص است که هزینه‌های اقامت در این شهر نسبت به مادرید و بارسلون کمتر خواهد بود. با این حال سویل چیزی کم از سه شهر بزرگ اسپانیا ندارد. دانشگاه سویل نیز به عنوان یکی از برترین دانشگاه های اسپانیا شناخته می‌شود که سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به ویژه اروپا می‌پذیرد.
دانشگاه سویل به‌ویژه برای علاقه‌مندان به رشته‌های هنری مناسب است. البته رشته‌های دیگری نیز در این دانشگاه مطرح هستند. از جمله بهترین رشته‌های دانشگاه سویل می‌توان به رشته مدیریت کسب و کار، روابط بین‌الملل، زبان اسپانیولی، گرایش‌های مختلف بازاریابی و تاریخ اشاره کرد. همان‌طور که از رشته‌های مطرح این دانشگاه بر می‌آید، رشته‌های علوم انسانی و هنر می‌توانند شرایط خوبی برای تحصیل در دانشگاه سویل داشته باشند.

دانشگاه آلفونسو سی ال سابیو

یکی از دانشگاه‌های مطرح در مادرید که هزینه شهریه آن مناسب‌تر از بسیاری از دانشگاه‌های این شهر است، دانشگاه آلفونسو سی ال سابیو است. این دانشگاه رشته‌های مطرح متنوعی را در خود جای داده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مهندسی کامپیوتر است. بسیاری از فعالان IT در شهر مادرید، فارغ‌التحصیل از همین دانشگاه هستند. البته دانشگاه آلفونسو سی ال سابیو در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز صاحب رتبه‌های خوبی در بین دانشگاه های اسپانیا است.

در این مطلب با تعدادی از برترین دانشگاه های اسپانیا برای پذیرش تحصیلی آشنا شدیم. پیش از آن نیز به برخی نکات در مورد تحصیل در اسپانیا پرداختیم. آنچه مشخص است شما باید با در نظر گرفتن شرایط شخصی خود و با توجه به آنچه بیان شد، تصمیم بگیرید که در کدام‌یک از دانشگاه های اسپانیا تحصیل کنید.
دقت لازم را به کار ببندید تا بهترین تصمیم را بگیرید. رودربایستی را کنار بگذارید. ممکن است شرایط تحصیل در اسپانیا با شرایط شما سازگار نباشد. در چنین شرایطی بهتر است بی‌خیال این کشور شوید و دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپایی را مورد بررسی قرار دهید.
اگر تجربه تحصیل در اسپانیا را داشته‌اید، می‌توانید از طریق نظرات همین پست تجربیات خود را با خوانندگان این مطلب در میان بگذارید. قطعا تجربیات شما می‌تواند کمک بزرگی برای دانشجویانی باشد که قصد گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا دارند.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.