خوشمزه‌ترین غذاهای ویتنامی

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


خوشمزه‌ترین غذاهای ویتنامی

خوشمزه‌ترین غذاهای ویتنامی

شکمگردی و خوردن غذاهای خوشمزه، یکی از تفریحات اصلی در تورهای گردشگری است. غذاهای ویتنامی نیز به دلیل طعم دوست داشتنی و اصیل خود، به یکی از تجربه‌های ثابت در تور ویتنام تبدیل شده است. غذاهای ویتنام به خوشمزگی، مغذی بودن و استفاده از مواد غذایی سالم مشهور هستند.
با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی ویتنام، بخش زیادی از مواد اولیه غذای ویتنام را سبزیجات تازه، برنج، نودل، غذاهای دریایی و گوشت تشکیل می‌دهند و همین باعث شده است تا طعم استثنایی انواع غذاهای ویتنامی زبانزد گردشگران باشد. همچنین طرز تهیه غذای ویتنامی نیز به صورتی است که مزه اصلی مواد اولیه غذا تغییر چندانی نمی‌کند.
اگرچه شهرهای ویتنام مانند هانوی و هوشی مین رستوران‌های لوکس و هتل‌های مختلفی دارند، اما با اینحال غذاهای خیابانی ویتنام نیز یک تجربه شگفت انگیز هستند. در واقع در اکثر خیابان‌های محلات مرکزی و سنتی شهرهای ویتنام و همچنین بازارها، می‌توانید غرفه‌ها و دکه‌هایی پیدا کنید که غذاهای خیابانی ویتنام را می‌فروشند و اغلب اوقات اطراف آنها پر از مشتریان محلی و خارجی است.
یک وعده غذای ویتنامی رسمی معمولاً از یک کاسه برنج یا نودل، یک بشقاب گوشت یا غذای دریایی، یک بشقاب سبزیجات، سوپ و یک ظرف سس ماهی تشکیل می‌شود که بر اساس سلیقه خود می‌توانید آنها را تغییر کنید. در ادامه شما را با تعدادی از غذاهای معروف ویتنام آشنا خواهیم کرد.

• Pho

• Banh Mi

• Banh Xeo

• Goi Cuon

• Mi Quang

• Com Tam

Pho
Pho

[ps2id id=’1′ target=”/]

Pho

در میان غذاهای ویتنامی، فو یکی از مشهورترین‌ها است و به نوعی غذای اصلی ویتنام به شمار می‌رود. این غذا از نودل برنج و سوپ گوشت و سبزیجات تشکیل می‌شود. همچنین از سس ماهی یا سس چیلی نیز در کنار این غذای ویتنامی استفاده می‌شود.
هر چند وجود سبزیجات تازه و ادویه جات متعددی مانند نعنا، آویشن، فلفل و … باعث طعم استثنایی این غذا می‌شود، اما وجود گوشت نیز می‌تواند مزه خوب این غذای معروف ویتنام را چند برابر کند. برای طبخ این غذا از انواع گوشت‌های مختلف مانند راسته گوساله، گوشت چرخ کرده و حتی سیرابی نیز استفاده می‌شود.
فو یکی از غذاهای ویتنامی است که معمولاً به عنوان صبحانه مصرف می‌شود و در رستوران‌های مختلف بین 20 تا 30 هزار دانگ (واحد پول ویتنام) قیمت دارد.

[irp posts=”4229″ name=”راهنمای خرید بهترین سوغات ویتنام”]

[irp posts=”4266″ name=”بهترین مراکز خرید ویتنام”]

Banh Mi -ئ غذاهای ویتنامی
Banh Mi

[ps2id id=’2′ target=”/]

Banh Mi

این غذا یکی از غذاهای معروف ویتنام است که ریشه‌های آن به زمان استعمار فرانسویان می‌رسد. این ساندویچ هنگامی که به یک غذای سریع نیاز دارد بسیار کاربردی است و می‌توانید از آن استفاده کنید. این غذا بین 10 تا 15 هزار دانگ قیمت دارد و از نان باگت، سبزیجات، کره، سس سویا، ادویه جات و گوشت تشکیل شده است.
برای طبخ این غذا نیز مانند دیگر غذاهای ویتنامی می‌توانید از میان گوشت‌های مختلف انتخاب کنید. همچنین در هر کدام از شهرهای ویتنام، این غذا با ترکیبات مختلف تهیه می‌شود که مزه‌های مختلفی را ایجاد می‌کند.

Banh Xeo
Banh Xeo

[ps2id id=’3′ target=”/]

Banh Xeo

یکی دیگر از غذاهای ویتنامی معروف که بسیاری از گردشگران نیز به آن علاقه دارند، Banh Xeo است که نوعی پنکیک است. این غذای ویتنامی از آرد برنج و شیر نارگیل تشکیل می‌شود که با نودل، مرغ، گوشت، میگو، پیاز، قارچ و … پر می‌شود.
تقریباً تمامی دکه‌های غذاهای خیابانی ویتنام، بازارهای محلی و رستوران‌ها یک بشقاب از این غذای ویتنامی را بین 15 تا 25 هزار دانگ می‌فروشند. اغلب این غذا به همراه کاهو، برگ خردل و یا ورق برنج سرو می‌ود و مردم ویتنام این غذا را در یکی از این موارد می‌پیچند و می‌خورند.

Goi Cuon - غذاهای ویتنامی
Goi Cuon

[ps2id id=’4′ target=”/]

Goi Cuon

یک غذای اصلی ویتنام که در زمره مشهورترین غذاهای ویتنامی قرار می‌گیرد، Goi Cuon است. این غذا از نودل، گوشت، میگو، ادویه و سبزیجات تشکیل می‌شود که در یک لایه نازک از ورق برنج پیچیده می‌شود. این غذا یکی از غذاهای معروف ویتنام است که حتماً باید در تور ویتنام امتحان کنید.
اهالی ویتنام این رول‌ها را با سس‌های مختلف می‌خورند و در مناطق مختلف، مواد درون آنها نیز تغییر می‌کند. همچنین نوع دیگری از این غذا وجود دارد که با تخم مرغ تهیه می‌شود و به این غذای اگرول ویتنام می‌گویند.

Mi Quang
Mi Quang

[ps2id id=’5′ target=”/]

Mi Quang

Mi Quang یکی از غذاهای ویتنامی شناخته شده است که در اکثر رستوران‌های شهرهای ویتنام پیدا می‌شود اما اصل آن مربوط به شهر دانانگ ویتنام است. این غذا با داشتن نودل‌های برنج زرد رنگ شناخته می‌شود و همراه با سس ماهی، فلفل، سیر، میگو و تخم مرغ‌های آب پز سرو می‌شود.
اما علاوه بر وجود سبزیجات مختلف که ویژگی تمام غذاهای ویتنامی است، بادام زمینی نیز در این غذا استفاده می‌شود که مزه‌ای خارق العاده به آن می‌دهد.

Com Tam
Com Tam

[ps2id id=’6′ target=”/]

Com Tam

یکی از غذاهای ویتنامی که به غذاهای ایرانی نیز شباهت دارد، Com Tam است که با برنج، نیمرو، پیاز و انواع گوشت‌ها تهیه می‌شود. اگرچه ویتنامی‌ها این غذا را معمولاً به عنوان صبحانه یا ناهار استفاده می‌کنند، اما خوردن آن تقریباً در تمام ساعات روز لذت بخش خواهد بود زیرا هم مقوی است و هم قیمت نسبتاً کمی دارد.09
این غذا در دکه‌های فروش غذاهای خیابانی ویتنام با قیمتی حدود 20 هزار دانگ به فروش می‌رسد. فراموش نکنید در تور ویتنام حتما این غذا را امتحان کنید تا طعم آن را با غذاهای ایرانی مقایسه کنید.

ویتنام کشوری جذاب در آسیای جنوب شرقی است که به دلیل فرهنگ سنتی و همچنین سبک زندگی کشاورزی، فرهنگ آشپزی استثنایی و جذابی دارد. غذاهای ویتنامی از خوشمزه‌ترین غذاهای منطقه جنوب شرق آسیا به شمار می‌روند و خوردن انواع غذاهای ویتنامی تفریحی دوست داشتنی در تور ویتنام خواهد بود.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.