فرودگاه بین‌المللی تورنتو ، بزرگترین فرودگاه کانادا

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


فرودگاه بین‌المللی تورنتو ، بزرگترین فرودگاه کانادا

فرودگاه بین‌المللی تورنتو ، بزرگترین فرودگاه کانادا

فرودگاه بین‌المللی تورنتو برای افرادی که پیشتر به کانادا سفر کرده‌اند یا قصد دارند در آینده‌ای نزدیک با تور کانادا به این کشور زیبا سفر کنند، نامی آشناست. بدون شک برای سفر به کشوری مانند کانادا که کیلومترها با ما فاصله دارد، پرواز بهترین و بسیاری از اوقات تنها راهی است که پیش رو داریم. بنابراین آشنایی با فرودگاه‌های کانادا اهمیت بسیار زیادی برای گردشگرانی دارد که قصد دارند از جاهای دیدنی کانادا دیدن کنند.
فرودگاه بین‌المللی تورنتو مهمترین فرودگاه کانادا و مقصد بسیاری از گردشگران این کشور است و ما نیز به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از وبلاگ گردشگری ققنوس، شما را با این فرودگاه مهم کانادا آشنا سازیم.

[lwptoc]

درباره فرودگاه بین‌المللی تورنتو
درباره فرودگاه بین‌المللی تورنتو

درباره فرودگاه بین‌المللی تورنتو

فرودگاه بین‌المللی تورنتو یا فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو که با کد یاتای YYZ شناخته می‌شود، اصلی‌ترین فرودگاه تورنتو کانادا است. این فرودگاه با قرار گرفتن در مقامی بالاتر از فرودگاه بین‌المللی ونکوور، بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه کانادا به شمار می‌رود. فرودگاه تورنتو همچنین دومین فرودگاه قاره آمریکا و سی‌امین فرودگاه بزرگ دنیا از منظر ترافیک و تردد مسافران است که در سال 2019 میلادی، بیش از 50 میلیون مسافر را جابجا کرده است.
این فرودگاه که در سال 1937 میلادی ساخته شده است، در 22.5 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر تورنتو قرار دارد و اگرچه بخش اعظم آن در شهر میسیساگا واقع شده، اما به عنوان فرودگاه تورنتو شناخته می‌شود. از آنجاییکه فرودگاه بین‌المللی تورنتو در نزدیکی شهر مالتون ساخته شده بود، ابتدا به نام فرودگاه مالتون شناخته می‌شد تا این که در سال 1984 به افتخار لستر بی پیرسون، چهاردهمین نخست وزیر کانادا و برنده جایزه صلح نوبل در سال 1957، به طور رسمی به فرودگاه بین‌المللی لستر بی پیرسون تغییر نام داد. با این وجود امروزه بیشتر افراد این فرودگاه را با نام فرودگاه پیرسون می‌شناسند.
همانگونه که پیشتر گفتیم، فرودگاه بین‌المللی تورنتو یکی از شلوغ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های جهان است. در سال 2019 میلادی، این فرودگاه میزبان بیش از 75 ایرلاین مختلف بوده است و حدود 1250 پرواز روزانه از این فرودگاه به مقصدهای مختلف در سرتاسر دنیا انجام شده است.

 

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه تورنتو همچنین دومین فرودگاه قاره آمریکا و سی‌امین فرودگاه بزرگ دنیا از منظر ترافیک و تردد مسافران است که در سال 2019 میلادی، بیش از 50 میلیون مسافر را جابجا کرده است.” ]

 

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی تورنتو
ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی تورنتو

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی تورنتو

فرودگاه بین المللی تورنتنو در کانادا دو ترمینال عمومی فعال دارد که با نام‌های ترمینال 1 و ترمینال 3 شناخته می‌شوند. هر دوی این ترمینال‌های برای مدیریت پروازهای داخلی و خارجی طراحی شده‌اند و برخلاف‌ها اکثر فرودگاه‌ها، پروازهای داخلی و خارجی در فرودگاه بین‌المللی تورنتو از یکدیگر مجزا نیست. بلکه در فرودگاه تورنتو ترمینال‌ها برای جداسازی پروازهای ایرلاین‌های مختلف طراحی شده است.
ترمینال 1 فرودگاه بین‌المللی تورنتو دوازدهمین ترمینال بزرگ در بین تمام فرودگاه‌های دنیاست و پروازهای ایر کانادا و تمامی اعضای اتحاد شرکت‌های هواپیمایی استار الاینس (Star Alliance) از این ترمینال انجام می‌گیرد. هواپیمایی امارات تنها ایرلاینی است که با وجود عدم عضویت در این اتحاد، اما پروازهای خود را از ترمینال 1 فرودگاه بین‌المللی تورنتو انجام می‌دهد.
ترمینال 3 فرودگاه بین‌المللی تورنتو به پروازهای اعضای دو اتحاد اسکای تیم (SkyTeam) و وان ورلد (Oneworld) اختصاص دارد. همچنین تمامی ایرلاین‌هایی که در هیچ یک از این سه اتحاد عضو نیستند، از ترمینال 3 فرودگاه تورنتو استفاده می‌کنند.

دسترسی به فرودگاه بین‌المللی تورنتو

همانطور که گفتیم، فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو بزرگترین و مهمترین فرودگاه کانادا است و تقریبا اکثر گردشگران تور کانادا، باید از این فرودگاه استفاده کنند. بنابراین بد نیست با راه‌های دسترسی و ورود به فرودگاه تورنتو نیز آشنا شویم.

  • اتوبوس

اتوبوس یکی از بهترین راه‌های دسترسی به فرودگاه تورنتو است و خطوط مختلفی می‌توانند شما را از نقاط مختلف شهر تورنتو به فرودگاه و بالعکس ببرند. خط 900 اصلی‌ترین خط اتوبوس سریع السیر است که در مسیر 2 حمل و نقل عمومی تورنتو و بین فرودگاه و ایستگاه کیپلینگ فعالیت دارد. همچنین خط 52 هم که در مسیر 1 حمل و نقل عمومی تورنتو قرار دارد، شما را بین فرودگاه و ایستگاه لورنس جابجا خواهد کرد.

  • قطار

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی برای سفر به فرودگاه پیرسون تورنتو، استفاده از قطار شهری تورنتو است. این قطار هر روز از ساعت 5:27 الی 1 بامداد روز بعد فعالیت دارد و قطارهای آن هر 15 دقیقه از ترمینال 1 فرودگاه به سمت ایستگاه یونیون در مرکز شهر تورنتو و بالعکس حرکت می‌کنند. با سوار شدن به این قطار ظرف مدت 25 دقیقه و به راحتی به ترمینال 1 فرودگاه تورنتو خواهید رسید.
اما اگر باید از ترمینال 3 فرودگاه بین‌المللی تورنتو استفاده کنید نیز جای هیچ نگرانی نیست. یک خط قطار درون فرودگاهی نیز در فرودگاه تورنتو به صورت 24 ساعته فعال است که شما را بین ترمینال 1، ترمینال 3 و پارکینگ فرودگاه جابجا می‌کند. این قطار هر 4 الی 8 دقیقه حرکت می‌کند.

  • تاکسی

تاکسی نیز یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی است که می‌توانید برای رفتن به مقصد مورد نظر خود از آن استفاده کنید. خارج از ترمینال‌های 1 و 2 فرودگاه بین‌المللی تورنتو، ایستگاه‌های تاکسی وجود دارند و تنها تاکسی‌های مجاز فرودگاه اجازه ورود به آنها را دارند. با استفاده از این تاکسی‌ها و با خیال راحت می‌توانید به هر نقطه‌ای که دوست دارید سفر کنید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.