راهنمای بازدید از کانال ریدو اتاوا

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


راهنمای بازدید از کانال ریدو اتاوا

راهنمای بازدید از کانال ریدو اتاوا

بعید است کسی به شهر اتاوا سفر کند اما از کانال ریدو اتاوا (The Rideau Canal) بازدید نکند، زیرا این کانال آبی یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت کانادا است و در کنار تپه پارلمان، از اصلی‌ترین نمادهای اتاوا به شمار می‌روند.
اگر دوست دارید علاوه بر آشنایی با کانال ریدو در اتاوا کانادا، با راه‌های بازدید و جاذبه‌های گردشگری مرتبط با آن آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

[lwptoc]

درباره کانال ریدو

کانال ریدو یک آبراه 200 کیلومتری است که در سال 1832 میلادی ساخته شده است تا شهر اتاوا، پایتخت کانادا را به شهر کینگستون در حاشیه دریاچه اونتاریو متصل کند. این کانال ابتدا به عنوان یک استراتژی نظامی پس از جنگ 1812 بین ایالات متحده آمریکا و کانادا (به عنوان مستعمره بریتانیا) ساخته شد و هدف اصلی آن، برقرار ارتباط بین سه شهر کینگستون، اتاوا و مونترال بود.
این اثر که به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی قرن نوزدهم میلادی و از جاهای دیدنی اتاوا شناخته می‌شود، قدیمی‌ترین کانال آبی آمریکای شمالی است که هنوز فعال است. کانال ریدو اتاوا در سال 1926 به عنوان یک اثر ملی ثبت شد و از سال 2000 میلادی نیز رسما به عنوان یک رودخانه کانادایی شناخته می‌شود. اما در سال 2007 میلادی، سازمان یونسکو کانال ریدو در اتاوا کانادا را در فهرست میراث جهانی خود به ثبت رسانید. ثبت جهانی کانال ریدو اتاوا به خاطر نقش و جایگاه آن در تاریخ کانادا، ویژگی‌های مهندسی منحصر به فرد، زیبایی و اهمیت آن در توسعه فرهنگی و اقتصادی منطقه بوده است.
اگرچه کانال ریدو اتاوا مانند جاهای دیدنی مونترال یا تورنتو شهرت ندارد، اما اگر با تور کانادا به شهر اتاوا سفر کردید و قصد داشتید از کانال ریدو بازدید کنید، بهتر است راه‌های زیر را امتحان کنید.

بازدید زمینی

موزه بای‌تاون
موزه بای‌تاون

موزه بای‌تاون (Bytown)

یکی از بهترین راه‌های برای آغاز بازدید از کانال ریدو در اتاوا کانادا، سر زدن به موزه بای‌تاون است. در این موزه با تاریخ شهر اتاوا و فرآیند ساخت کانال ریدو آشنا خواهید شد. این موزه در قدیمی‌ترین ساختمان سنگی اتاوا که در زمان ساخت کانال ریدو در اتاوا به عنوان خزانه‌داری از آن استفاده می‌شد، واقع شده است.
در این موزه با داستان‌های جذابی درباره آغاز سکونت در اتاوا به عنوان یک دهکده چوب بری، پیش زمینه طراحی کانال به عنوان یک استراتژی نظامی، مشکلات و چالش‌های پیش روی ساخت این کانال آشنا خواهید شد.
به عنوان مثال خواهید فهمید که نام قدیم اتاوا، بای‌تاون بوده است و نام این موزه نیز به همین علت انتخاب شده است. اما این نام از کجا آمده است؟ زیرا کلنل جان بای، مهندس سازنده کانال ریدو بوده است و به همین دلیل، مدتی نام وی بر شهر اتاوا کانادا نهاده شده بود.
همچنین خواهید فهمید که در طی ساخت کانال ریدو اتاوا کاناد، بیش از 1000 کارگر کشته شده‌اند که اغلب مهاجران ایرلندی و شهروندان فرانسوی-کانادایی بوده‌اند.

مسیرهای پیاده روی - کانال ریدو اتاوا
مسیرهای پیاده روی

مسیرهای پیاده روی

پس از بازدید از موزه بای‌تاون، وقت این است که در کنار کانال ریدو اتاوا قدم بزنید. در دو طرف این کانال مسیرهای اختصاصی چند منظوره‌ای قرار دارد که می‌توانید از آنها برای قدم زدن، دویدن و یا دوچرخه سواری استفاده کنید.
این مسیر اکثرا صاف و مسطح است و پارک‌ها و محله‌های مختلفی در طول آن واقع شده‌اند که می‌توانید در آنها به گشت و گذار بپردازید و با فرهنگ و سبک زندگی محله‌های مختلف اتاوا کانادا بیشتر آشنا شوید.
در ماه می و به خصوص زمان برگزاری فستیوال لاله کانادا، اطراف کانال ریدو اتاوا کانادا پر از گل‌های زیبا و رنگارنگ لاله می‌شود که منظره‌ای شگفت انگیز به این منطقه می‌دهد. همچنین در فصل پاییز نیز برگ‌های زرد و نارنجی جلوه خاصی به کانال ریدو و حاشیه آن می‌دهند.
اما شاید هیچ چیز به اندازه دوچرخه سواری در هوای دل انگیز فصل بهار و تابستان اتاوا لذتبخش نباشد. در بخش‌های مختلفی، ایستگاه‌های دوچرخه سواری تعبیه شده است که می‌توانید از آنها دوچرخه اجاره کنید و پس از گشت و گذار در حاشیه کانال ریدو در اتاوا، آنها را پس دهید.

بازدید روی آب

اما کانال ریدو اتاوا همانگونه که از نامش پیداست، یک کانال آبی است، پس بدون شک مهمترین تفریحات مرتبط به آن، درون آب اتفاق خواهد افتاد. با هم با تفریحات آبی کانال ریدو در اتاوا کانادا آشنا شویم:

گشت کروز
گشت کروز

گشت کروز

از ماه می تا اکتبر، افراد زیادی به اتاوا مراجعه می‌کنند تا با در گشت‌های کروز کانال ریدو اتاوا شرکت کنند. این قایق‌ها که تماما برقی و دوستدار محیط زیست هستند، شما را از مرکز شهر اتاوا تا دریاچه زیبای Dows می‌برند و می‌توانید از مناظر زیبای کانال ریدو اتاوا و حاشیه آن لذت ببرید. همچنین در طول مسیر اطلاعات ارزشمندی درباره تاریخچه شهر اتاوا، کانال ریدو و مناطق اطراف آن دریافت خواهید کرد.
همچنین مراکزی هستن که قایق‌های تفریحی لوکس را اجاره می‌دهند تا بتوانید به طور آزادانه در طول کانال ریدو گشت بزنید.

قایق‌های پارویی
قایق‌های پارویی

قایق‌های پارویی

اما اگر به دنبال یک فعالیت ورزشی و کمی هیجان انگیزتر در کانال ریدو اتاوا هستید، قایق‌های پارویی می‌تواند گزینه بهترین باشد. در نزدیکی دریاچه Dows، مجموعه‌ای وجود دارد که می‌توانید قایق‌های پارویی مختلف را از اجاره کنید و تنهایی یا به همراه دوستانتان، در طول مسیر کانال ریدو اتاوا کانادا پارو بزنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

اسکیت روی یخ - کانال ریدو اتاوا
اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ

اگرچه تا اینجا تعدادی از فعالیت‌های مرتبط با کانال ریدو اتاوا را معرفی کردیم، اما بدون شک مهمترین فعالیت تفریحی که در این کانال می‌توانید انجام دهید، اسکیت روی یخ یا پاتیناژ است. اصلا بسیاری از گردشگرانی که به اتاوا سفر می‌کنند، عمدا فصل زمستان را انتخاب می‌کنند تا بتوانند از این فعالیت زیبا لذت ببرند.
از اوایل ماه ژانویه تا ماه مارس، سطح کانال ریدو اتاوا یخ می‌بنند و بزرگترین پیست طبیعی اسکیت روی یخ دنیا را به طول تقریبی 8 کیلومتر تشکیل می‌دهد. این محدوده بزرگتر از 90 پیست استاندارد هاکی روی یخ است و می‌توانید در تمام روز، آزادانه در روی کانال ریدو اسکیت سواری کنید.
همچنین در مکان‌های مختلفی در طول مسیر، انواع امکانات و تسهیلات رفاهی از قبیل سرویس‌های بهداشتی، مراکز تهیه غذا، اتاق‌های گرم و … قرار گرفته است تا خاطره‌ای بینظیر از اسکیت سواری بر روی کانال ریدو اتاوا داشته باشید.

 

[sc name=”highlight” text=”از اوایل ماه ژانویه تا ماه مارس، سطح کانال ریدو اتاوا یخ می‌بنند و بزرگترین پیست طبیعی اسکیت روی یخ دنیا را به طول تقریبی 8 کیلومتر تشکیل می‌دهد” ]

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.