آبشار نیاگارا و شش فعالیت جذاب در اطراف آن

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آبشار نیاگارا و شش فعالیت جذاب در اطراف آن

آبشار نیاگارا و شش فعالیت جذاب در اطراف آن

آبشار نیاگارا اگرچه بزرگترین آبشار دنیا نیست، اما بدون تردید مشهورترین آبشاری است که در جهان جریان دارد. کمتر فردی در دنیا پیدا خواهد شد که نام این آبشار را نشنیده و آرزوی بازدید از آن را نداشته باشد. آبشار نیاگارا یا به طور دقیق‌تر، آبشارهای نیاگارا، از مشهورترین جاذبه‌های طبیعی جهان هستند که سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند.
اما زیبایی‌ها و جاذبه‌های این منطقه، تنها به آبشار نیاگارا محدود نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با آبشار نیاگارا و دیگر تفریحات نیاگارا آشنا سازیم. پس تا انتهای این مقاله از وبلاگ ققنوس با ما همراه باشید.

[lwptoc]

آبشار نیاگارا، شکوه طبیعت
آبشار نیاگارا، شکوه طبیعت

آبشار نیاگارا، شکوه طبیعت

آبشار نیاگارا در واقع از سه آبشار مختلف که در مسیر رود نیاگارا قرار گرفته‌اند تشکیل شده است. رودخانه نیگارا از سمت جنوب به شمال جریان دارد و آب دریاچه ایری را به دریاچه اونتاریو منتقل می‌کند. آبشارهای نیاگارا دقیقا در مرز مشترک کانادا و ایالات متحده آمریکا قرار گرفته‌اند. بنابراین این آبشار یک جاذبه گردشگری مشترک بین دو کشور است که از یک سو در استان اونتاریو کانادا و از یک سو در ایالت نیویورک آمریکا قرار گرفته است.
همانگونه که گفتیم، آبشار نیاگارا از سه آبشار مختلف تشکیل شده که توسط جزیره‌هایی از هم جدا شده‌اند. بزرگترین آبشار این مجموعه، آبشار نعل اسبی یا آبشار کانادایی نام دارد که در غرب این مجموعه قرار دارد. بخش اعظم این آبشار درون مرزهای کانادا واقع شده و تنها بخش کوچکی از شمال شرق آن در آمریکا است.

با اینکه آبشار نیاگارا از مشهورترین جاهای دیدنی کانادا به شمار می‌رود، اما زیبایی‌ها و جاذبه‌های این منطقه از کانادا، تنها به آبشار نیاگارا محدود نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با آبشار نیاگارا و دیگر تفریحات نیاگارا که در تور کانادا تجربه خواهید کرد آشنا سازیم. پس تا انتهای این مقاله از وبلاگ ققنوس با ما همراه باشید.
آبشار آمریکایی و آبشار تور عروس (نقاب عروس) نیز دو آبشار دیگر آبشار نیاگارا هستند که در قسمت آمریکایی این مجموعه قرار گرفته‌اند.
این سه آبشار مجموعه آبشارهای نیاگارا، بیشترین جریان آب را در میان آبشارهای قاره آمریکای شمالی دارند و در زمان‌های پرآبی، هر دقیقه بیش از 168 هزار متر مکعب آب از آنها سرازیر می‌شود.

 

[sc name=”highlight” text=”سه آبشار مجموعه آبشارهای نیاگارا، بیشترین جریان آب را در میان آبشارهای قاره آمریکای شمالی دارند و در زمان‌های پرآبی، هر دقیقه بیش از 168 هزار متر مکعب آب از آنها سرازیر می‌شود.” ]

 

در دو سوی این آبشار و در کشورهای آمریکا و کانادا، دو شهر دوقلو قرار دارند که اولین شهر نزدیک نیاگارا هستند. هر دوی این شهرها نیاگارا فالز نام دارند، اما شهر نیاگارا فالز اونتاریو بزرگتر و پرجمعیت‌تر از همتای آمریکایی خود است.
همچنین آبشار نیاگارا در 75 کیلومتری جنوب شرقی تورنتو قرار گرفته است و به دلیل فاصله تورنتو تا نیاگارا، بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند به جای اقامت در شهر نیاگارا فالز، سفر یکروزه‌ای به این منطقه داشته باشند.
اما چرا ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اقامتی طولانی‌تر در آبشار نیاگارا داشته باشید؟ با ادامه مقاله و معرفی تفریحات نیاگارا همراه ما باشید.

بازدید از آبشار نیاگارا
بازدید از آبشار نیاگارا

بازدید از آبشار نیاگارا

بهترین راه برای بازدید از آبشار نیاگارا، به خصوص آبشار نعل اسبی که در کشور کانادا قرار گرفته است، رفتن به مرکز خوشامدگویی تیبل راک است.. این مرکز که در غرب آبشار نعل اسبی قرار گرفته است، امکانات متعددی برای بازدید از آبشار نیاگارا برای شما فراهم می‌کنند.
اول از همه می‌توانید به سکوی دید بازی که بر فراز گوشه غربی آبشار واقع شده است بروید تا از فاصله‌ای بسیار کم، این آبشار زیبا و عظیم را از بالا تماشا کنید.

سفر به پشت آبشار
سفر به پشت آبشار

سفر به پشت آبشار

اما این تمام چیزی نیست که مرکز خوشامدگویی برای شما در چنته دارد. در این مرکز یک آسانسور تعبیه شده است که شما را 45 متر به زیر زمین خواهد برد. از آنجا می‌توانید به تونل‌هایی که 130 سال پیش در این منطقه ساخته شده‌اند بروید. این تونل‌ها در بستر آبشار نیاگارا قرار دارند و شما را دقیقا به پشت آبشار نیاگارا منتقل می‌کنند تا این آبشار را از زاویه‌ای دیگر تماشا کنید.
همچنین در انتهای این تونل‌ها، یک سکوی روباز قرار دارد که بتوانید از پایین نیز شاهد شدت جریان آب آبشار نعل اسبی نیاگارا باشید. البته از آنجایی که در این فاصله و با قدرت بالای آب، خیس شدن شما حتمی است، روپوش‌های پلاستیکی به شما داده می‌شود.

برج اسکایلون
برج اسکایلون

برج اسکایلون

تنها 700 متر آنطرف‌تر از آبشار نیاگارا و در شهر نیاگارا فالز اونتاریو، یک برج 235 متری قرار دارد که می‌تواند نمایی شگفت انگیز از آبشار نیاگارا برای شما به ارمغان آورد. با بالا رفتن از برج اسکایلون، می‌توانید یک منظره جذاب و 360 درجه از سه آبشار نیاگارا و همچنین شهر نیاگارا فالز داشته باشید.
علاوه بر دو سکوی دید باز و بسته این برج، یک رستوران گردان و یک رستوران معمولی نیز در این برج واقع شده است تا در حین صرف غذا، از منظره زیبای آبشار نیاگارا نیز لذت ببرید.

تورهای کروز آبشار نیاگارا
تورهای کروز آبشار نیاگارا

تورهای کروز آبشار نیاگارا

یکی دیگر از راه‌های تماشا و لذت بردن از آبشار نیاگارا، استفاده از تورهای کروز مختلفی است که در این آبشار فعالیت می‌کنند. این تورها با کشتی‌های کروز بزرگی که تا 700 نفر ظرفیت دارند، شما را تا کمترین فاصله ممکن به آبشار نیاگار نزدیک می‌کنند.
این تورها تقریبا بهترین تجربه‌ای است که در بازدید از آبشار نیاگارا خواهید داشت. فاصله کم با آبشار، پاشیدن آب و تماشای قدرت شگفت انگیز طبیعت، تجربه‌ای است که توصیف آن به این راحتی امکان پذیر نیست.
این تورها معمولا از ماه می تا دسامبر در دو سوی آبشار نیاگارا فعال هستند.

تله کابین نیاگارا
تله کابین نیاگارا

تله کابین نیاگارا

یکی دیگر از تفریحات آبشار نیاگارا که می‌تواند شما را با طبیعت این منطقه بیشتر آشنا سازد، تله کابینی است که از سال 1916 در این منطقه فعالیت دارد. این تله کابین در چهار کیلومتری آبشار نیاگارا و بر روی رودخانه نیاگارا قرارا گرفته است.
می‌توانید با سوار شدن بر این تله کابین، مسیر یک کیلومتری دو سوی رودخانه را در مدت زمان ده دقیقه رفته و برگردید و با زیبایی‌های طبیعت این منطقه بیشتر آشنا شوید.

گشت هوایی بر فراز آبشار نیاگارا
گشت هوایی بر فراز آبشار نیاگارا

گشت هوایی بر فراز آبشار نیاگارا

اگر تماشای آبشار نیاگارا از روی سکوی دید باز آبشار و یا از ارتفاع 235 متری برج نیاگارا فالز (اسکایلون) شما را راضی نکرد و به دنبال تجربه‌ای متفاوت‌تر بودید، می‌توانید گشت‌های هوایی آبشار نیاگارا را امتحان کنید. در این گشت‌ها که بین 15 تا 20 دقیقه به طول می‌انجامد، سوار بر هلیکوپتر شده و با پرواز بر فراز آبشار نیاگارا، نمایی شگفت انگیز از آبشارهای سه گانه نیاگارا را تجربه خواهید کرد.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.