راهنمای سفر به اوترخت، مرکز مذهبی هلند

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


راهنمای سفر به اوترخت، مرکز مذهبی هلند

راهنمای سفر به اوترخت، مرکز مذهبی هلند

هلند کشور شهرهای زیبا و دوست داشتنی است و در میان شهرهای هلند، اوترخت جایگاه ویژه‌ای دارد. اوترخت (Utrecht) چهارمین شهر بزرگ هلند است که در فاصله 40 دقیقه‌ای جنوب آمستردام واقع شده است.
شهر اوترخت در سال‌های اخیر محبوبیت بسیاری در میان گردشگران تور هلند پیدا کرده و روز به روز بر تعداد گردشگرانی که گردش در اوترخت را نیز در برنامه تور هلند جای می‌دهند افزوده می‌شود.
در این مقاله از وبلاگ گردشگری ققنوس قصد داریم شما را با راهنمای سفر به اوترخت آشنا سازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

[lwptoc]

درباره اوترخت
درباره اوترخت

درباره اوترخت

اوترخت چهارمین شهر بزرگ هلند پس از شهرهای آمستردام، روتردام و لاهه است که به عنوان مرکز مذهبی هلند شناخته می‌شود. بسیاری از افراد معتقدند که شهر اوترخت هلند بسیار به آمستردام شبیه است و شاید بتوان آن را یک آمستردام کوچک دانست که همان زیبایی‌ها را در خود جای داده است اما دیگر خبری از شلوغی این شهر نیست.

بافت قدیمی شهر اوترخت پیرامون یک کلیسای قدیمی (کلیسای اوترخت) ساخته شده و مهمترین بخش شهر نیز در کنار کانال قدیمی شهر یا Oudegracht قرار گرفته است. مرکز شهر اوترخت مملو از ساختمان‌های قدیمی است که تاریخ برخی از آنها به دوران قرون وسطی بازمی‌گردد.
باید بدانید که اوترخت از قرن هشتم میلادی به عنوان مرکز مذهبی هلند شناخته می‌شده است. با توجه به موقعیت و ویژگی‌های شهر اوترخت، این شهر تا قرن 17 میلادی و دوران طلایی هلند، به عنوان مهمترین شهر این کشور شناخته می‌شده است.
اگرچه دست تاریخ باعث شد اوترخت رقابت را به آمستردام ببازد و جایگاه مهمترین و پرجمعیت‌ترین شهر هلند را از دست دهد، اما همچنان به عنوان شهری مهم در این کشور باقی ماند.
یکی از مصادیق اهمیت شهر اوترخت در هلند، دانشگاه اوترخت است. این دانشگاه در سال 1636 میلادی تاسیس شده و امروزه بزرگترین دانشگاه کشور هلند است که بیش از 32 هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. بد نیست بدانید که 12 نفر از برندگان جایزه نوبل، دانشجوی این دانشگاه بوده‌اند!

جغرافیا و آب و هوای اوترخت
جغرافیا و آب و هوای اوترخت

جغرافیا و آب و هوای اوترخت

بعد از آشنایی با پیش زمینه تاریخی شهر اوترخت، بد نیست بدانیم شهر اوترخت کجاست و چه آب و هوایی دارد.
شهر اوترخت در مرکز کشور هلند واقع شده و مرکز استان اوترخت است. همانگونه که گفتیم، اوترخت چهارمین شهر بزرگ هلند است که بیش از 650 هزار نفر جمعیت دارد. اگرچه اوترخت به طور مستقیم با دریا و سواحل هلند ارتباطی ندارد، اما مگر می‌شود در کشور کانال‌ها بود و راهی به دریا نداشت؟
در میان مرکز شهر اوترخت کانالی وجود دارد که از یک طرف به دریاچه مارکرمیر (Markermeer) و از طرف دیگر به رودخانه راین (Rhine) ارتباط دارد.
هلند کشور کوچکی است و با توجه به موقعیت جغرافیایی، اکثر شهرها و مناطق آن آب و هوای یکسانی دارند. شهر اوترخت نیز مانند دیگر شهرهای هلند، در اقلیم آب و هوایی معتدل اقیانوسی (temperate oceanic climate) قرار گرفته است. زمستان‌های اوترخت سرد و خنک است و تابستان‌ها هوای گرم و معتدلی را تجربه می‌کند. با توجه به آب و هوای این شهر، اگر قصد سفر به اوترخت را دارید بهتر است فصل بهار و ماه‌های آپریل تا می را انتخاب کنید. در این زمان نه تنها آب و هوا در شرایطی بسیار مناسب است، بلکه گل‌های لاله نیز درآمده‌اند و منظره‌ای بسیار دیدنی را رقم می‌زنند.

 

[sc name=”highlight” text=”اگر قصد سفر به اوترخت را دارید بهتر است فصل بهار و ماه‌های آپریل تا می را انتخاب کنید. در این زمان نه تنها آب و هوا در شرایطی بسیار مناسب است، بلکه گل‌های لاله نیز درآمده‌اند و منظره‌ای بسیار دیدنی را رقم می‌زنند.” ]

 

جاذبه‌های گردشگری اوترخت
جاذبه‌های گردشگری اوترخت

جاذبه‌های گردشگری اوترخت

اوترخت یکی از شهرهای بسیاری زیبای هلند است و تعدادی از جاذبه‌های گردشگری این شهر، از مهمترین دیدنی‌های هلند هستند. در ادامه با تعدادی از مهمترین جاذبه‌های اوترخت آشنا شوید.

برج ناقوس
برج ناقوس
  • برج ناقوس (Domtoren)

بدون شک مهمترین جاذبه گردشگری شهر اوترخت، برج ناقوس بلند و زیبای Domtoren است. این برج زیبا بین سال‌های 1320 تا 1382 میلادی ساخته شده و تا سال 1647 به کلیسای سنت مارتین متصل بوده است. در این سال یک طوفان عظیم باعث تخریب بخش‌هایی از کلیسا شد و از آن تاریخ به بعد، به عنوان یک برج مستقل شناخته می‌شود.
برج ناقوس Domtoren با 112 متر ارتفاع، بلندترین برج کلیسا در هلند است و با رفتن بالای آن می‌توانید منظره‌ای زیبا از این شهر را تماشا کنید. حتی در روزهایی که هوا صاف باشد، می‌توانید شهر آمستردام را نیز از بالای این برج ببینید.

کلیسای سنت مارتین
کلیسای سنت مارتین
  • کلیسای سنت مارتین (St. Martin’s Cathedral)

کلیسای سنت مارتین قلب تاریخی شهر اوترخت هلند قرار گرفته که از مهمترین ساختمان‌های این شهر به شمار می‌رود. بنای اصلی این کلیسا سال 1254 و در محل یک کلیسای قدیمی ساخته شده است. از آن تاریخ به بعد، بخش‌های مختلفی به این کلیسا اضافه شد و امروزه می‌توان آن را آینه تمام نمایی از معماری قرون و اعصار مختلف هلند به حساب آورد.
علاوه بر تزئینات زیبایی که در این کلیسا به کار رفته است، قبر دو تن از پادشاه هلند نیز در کلیسای اوترخت قرار دارد که می‌توانید از آنها بازدید کنید. اما نکته مثبت این است که بازدید از این کلیسا کاملا رایگان است و هیچ هزینه‌ای ندارد.

قلعه د هار
قلعه د هار
  • قلعه د هار (De Haar)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری اوترخت که باید حتما در برنامه سفر خود قرار دهید، قلعه دهار است. بنای فعلی این قلعه زیبا اگرچه در سال 1892میلادی ساخته شده است، اما در مکان آن قلعه‌ای قدیمی قرار داشته که تاریخ آن به سال 1391 میلادی بازمی‌گردد. این قلعه در وسط یک دریاچه زیبا قرار دارد که آن نیز توسط جنگلی انبوه احاطه شده است.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.