بهترین شهرهای ویتنام برای سفر

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


بهترین شهرهای ویتنام برای سفر

بهترین شهرهای ویتنام برای سفر

ویتنام یکی از بهترین مقصدهای گردشگری حوزه جنوب شرقی آسیاست و در اکثر روزهای سال، شهرهای ویتنام شاهد حضور گردشگران متعددی است که از سرتاسر جهان برای تماشای زیبایی‌های شهرهای توریستی ویتنام به این کشور سفر کرده‌اند.
ویتنام کشوری زیبا در آسیای جنوب شرقی است که از یک سو به دریای جنوبی چین و از یک سو به کشورهای لائوس و کامبوج راه دارد. مهمترین ویژگی ویتنام، مناظر طبیعی شگفت انگیز این کشور است: مزارع گسترده برنج و کوه‌های پوشیده از جنگل در شمال، دره‌های زیبای مناطق کوهستانی مرکز کشور و سواحل زیبا و دلتاهای حاصل خیز جنوب کشور.
اما در کنار این طبیعت زیبا و شگفت انگیز، شهرهای ویتنام اهمیت بسیاری در گردشگری این کشور دارد. شهرهای دیدنی ویتنام در سرتاسر این کشور پراکنده‌اند و با داشتن طیف گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری، انواع مختلف گردشگران را پذیرا هستند.
در این مقاله با معرفی مهمترین شهرهای کشور ویتنام، شما را برای تور ویتنام و سفر به این کشور آماده می‌سازیم.

• شهر هانوی

• شهر هوشی مین

• شهر هالونگ بی

• شهر دالات

• شهر دانانگ

شهر هانوی
شهر هانوی

[ps2id id=’1′ target=”/]

شهر هانوی

شهر هانوی پایتخت ویتنام و یکی از مهمترین شهرهای گردشگری ویتنام است. در میان شهرهای دیدنی ویتنام، هانوی جایگاه ویژه‌ای دارد. این شهر با پشت سر گذاشتن جنگ ایندوچین و جنگ ویتنام در قرن اخیر، اما همچنان یک شهر شلوغ و پرجنب و جوش به شمار می‌رود.
مرکز تاریخی هانوی یک موزه به تمام معنی است که ساختمان‌های بازمانده از دوران استعمار فرانسه را در خود جای داده است. با گشت و گذار در این محله علاوه بر آشنایی با تاریخ یکی از مهمترین شهرهای ویتنام، می‌توانید در بازارهای محلی خرید کنید، قهوه ویتنامی را در کافه‌های دنج امتحان کنید، یا به بازدید از جاذبه‌های مهمی مانند خانه اپرا، کاخ ریاست جمهوری و کلیسای جامع سنت جوزف بپردازید.

[irp posts=”4323″ name=”ویتنام، مقصد شگفت انگیز جنوب شرقی آسیا”]

[irp posts=”4477″ name=”برترین دیدنی‌های ویتنام”]

شهر هوشی مین
شهر هوشی مین

[ps2id id=’2′ target=”/]

شهر هوشی مین

شهر هوشی مین در جنوب کشور ویتنام، در حاشیه رود سایگون و نزدیکی دلتای مکونگ واقع شده است. هوشی مین تا پیش از جنگ ویتنام، شهر هوشی مین با نام سایگون شناخته می‌شد و پایتخت ویتنام جنوبی بود اما با اتحاد ویتنام به افتخار رهبر این کشور، نام آن به هوشی مین تغییر یافت.
امروزه شهر هوشی مین از شهرهای مهم ویتنام و بزرگترین شهر این کشور است. امروزه دلایل متعددی شهر هوشی مین را به یکی از شهرهای گردشگری ویتنام تبدیل کرده است: ترکیبی از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مدرن، فروشگاه‌های متعدد، رستوران‌ها و فرهنگ غذایی جذاب و زندگی شبانه از مهمترین دلایلی است که بازدید از شهر هوشی مین را برای هر گردشگر تور ویتنام واجب می‌کند.

شهر هالونگ بی
شهر هالونگ بی

[ps2id id=’3′ target=”/]

شهر هالونگ بی

یکی دیگر از شهرهای توریستی ویتنام، در 130 کیلومتری شرق هانوی در ویتنام شمالی قرار گرفته است. آب سبز رنگ خلیج شهر هالونگ بی با صخره‌های کارستی که سر از آب درآورده‌اند یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ویتنام هستند که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده‌اند.
در این خلیج بیش از 2000 جزیره مختلف که با جنگل‌های استوایی پوشیده شده‌اند وجود دارند. طبق افسانه‌های ویتنامی خدایان برای محافظت از ویتنام اژدهاهایی را فرستادند که پس از جنگ در این مکان استراحت کردند و این صخره‌ها را پدید آوردند.
سوار شدن بر کشتی‌های کروزی که در این خلیج به گشت و گذار می‌پردازند یکی از مهمترین فعالیت‌های گردشگری تور ویتنام است.

شهر دالات - شهرهای-ویتنام
شهر دالات

[ps2id id=’4′ target=”/]

شهر دالات

شهر دالات یکی دیگر از مهمترین شهرهای ویتنام است که به دلیل زیبایی خود همواره مورد توجه بوده است. این شهر که در جنوب ویتنام قرار دارد، به دلیل آب و هوای خنک در تمام طول سال، منظره زیبای دره‌های مه گرفته، جنگل‌های انبوه کاج و گلزارهای گسترده یکی از مهمترین استراحتگاهی تابستانی امپراتوران ویتنام و فرانسوی‌ها بوده است.
امروزه این شهر زیبا و شگفت انگیز در جنوب ویتنام مقصدی جذاب برای آن دسته از گردشگرانی است که دوست دارند از گرمای تابستان و همچنین شلوغی شهرهایی مانند هانوی و هوشی مین فرار کنند. گشت و گذار در این شهر و قدم زدن در خیابان‌های این شهر بسیار لذت بخش است و می‌توانید از ویلاها و دیگر ساختمان‌هایی که با سبک معماری فرانسوی در این شهر ساخته شده‌اند بازدید کنید.

شهر دانانگ
شهر دانانگ

[ps2id id=’5′ target=”/]

شهر دانانگ

در حاشیه دریای چین و مرکز ویتنام، یکی دیگر از شهرهای معروف ویتنام قرار گرفته است که به شهر پل‌ها معروف شده است. شهر دانانگ از جمله شهرهای ساحلی ویتنام است که پنجمین شهر این کشور و یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای گردشگران تور ویتنام است.
با رشد اقتصاد و گردشگری در این شهر، بر تعداد پل‌هایی که در این شهر وجود دارد نیز افزوده شده است و به همین دلیل شهر دانانگ به شهر پل‌ها معروف شده است. یکی از همین پل‌ها به نام پل طلایی، از جذابترین جاذبه‌های گردشگری این کشور است که از زمان ساخت در سال 2018 میلادی، به نماد این کشور تبدیل شده است.
همچنین پل اژدها که طولانی‌ترین پل ویتنام نیز هست، در شهر دانانگ قرار گرفته است و بازدید از آن به خصوص در شب‌ها، لذتی وصف ناشدنی است.
البته شهرهای دیدنی ویتنام تنها به همین موارد محدود نمی‌شود و شهرهای دیگری مانند شهر هیو، شهر هوی آن و … نیز از شهرهای مهم ویتنام به شمار می‌روند.
ویتنام مقصدی زیبا در جنوب شرقی آسیاست و شهرهای ویتنام در کنار جاذبه‌های طبیعی خارق‌العاده، تور ویتنام را به تجربه‌ای فراموش نشدنی برای گردشگران تبدیل می‌کند.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.