آشنایی با دو فرودگاه اسپانیا

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با دو فرودگاه اسپانیا

آشنایی با دو فرودگاه اسپانیا

اسپانیا دومین مقصد گردشگری جهان با بیش از 80 میلیون گردشگر است و به همین دلیل، دو فرودگاه اسپانیا جایگاه مهمی در صنعت گردشگری این کشور دارند. احتمالا می‌دانید که شهرهای مادرید و بارسلونا، دو شهر اصلی گردشگری این کشور هستند و از همین نکته می‌توانید حدس بزنید که فرودگاه مادرید و فرودگاه بارسلون نیز باید مهمترین فرودگاه‌های اسپانیا باشند.
به همین جهت ما نیز تصمیم گرفتیم با معرفی این دو فرودگاه اسپانیا در این مقاله از وبلاگ گردشگری ققنوس، شما را برای شرکت در تور

اسپانیا آماده سازیم.

[lwptoc]

 

معرفی دو فرودگاه اسپانیا

فرودگاه مادرید
فرودگاه مادرید

[ps2id id=’1′ target=”/]

فرودگاه مادرید

فرودگاه باراخاس مادرید، اولین فرودگاه بین‌المللی اسپانیا است که قصد داریم به شما معرفی کنیم. فرودگاه مادرید با نام رسمی فرودگاه آدولفو سوارز مادرید-باراخاس (Adolfo Suárez Madrid–Barajas) فرودگاه اصلی شهر مادرید است.
این فرودگاه که به طور خلاصه با نام فرودگاه باراخاس مادرید و کد بین‌المللی یاتا MAD شناخته می‌شود، در سال 1928 افتتاح شده است. این فرودگاه با مساحت 7500 هکتار، دومین فرودگاه بزرگ اروپا پس از فرودگاه شارل دوگل فرانسه است. همچنین این فرودگاه اسپانیا با جابجایی بیش از 61 میلیون گردشگر، شلوغ‌ترین فرودگاه اسپانیا و ششمین فرودگاه شلوغ اروپا به شمار می‌رود.
یکی از دلایل اهمیت فرودگاه مادرید در میان فرودگاه‌های اسپانیا، موقعیت آن در قاره اروپا است. این فرودگاه هم به عنوان دروازه ورود به شبه جزیره ایبری و هم به عنوان نقطه اتصال قاره اروپا و قاره آمریکای جنوبی شناخته می‌شود.
یکی دیگر از مزیت‌های فرودگاه مادرید نسبت به دیگر فرودگاه‌های اسپانیا، موقعیت و مکان قرارگیری این فرودگاه نسبت به شهر مادرید است. این فرودگاه درون محدوده شهر و در فاصله 9 کیلومتری منطقه تجاری شهر مادرید واقع شده است.
این فرودگاه در 13 کیلومتری شمال شرقی میدان معروف پوئرتا دل سول یا دروازه خورشید که قلب تاریخی شهر مادرید به شمار می‌رود واقع شده است. نام این فرودگاه (باراخاس) نیز به خاطر قرارگیری این فرودگاه در کنار محله باراخاس انتخاب شده است.
دو شرکت هواپیمایی ایبریا (Iberia) و ایر اروپا (Air Europa) از این فرودگاه مادرید به عنوان مقر اصلی و آشیانه استفاده می‌کنند و 40 درصد ترافیک فرودگاه باراخاس مادرید به پروازهای شرکت ایبریا اختصاص دارد. همچنین این فرودگاه 5 ترمینال مختلف دارد که با نام‌های T1، T2، T3، T4 و T4S شناخته می‌شوند.
برای دسترسی به فرودگاه مادرید، راه‌های مختلفی پیش روی شماست که باعث می‌شود بتوانید به راحتی با استفاده از حمل و نقل عمومی در اسپانیا، خود را از شهر به فرودگاه و یا بالعکس برسانید. اولین راه استفاده از تاکسی‌های رسمی است. رنگ این تاکسی‌ها سفید است که با نوارهای قرمز رنگ و همچنین نشان شهر مادرید بر روی درهای آنها مشخص است.
علاوه بر تاکسی، با استفاده از مترو نیز می‌توانید خود را به این فرودگاه بین‌المللی اسپانیا برسانید. خط 8 متروی دو ایستگاه در ترمینال 2 و ترمینال 4 مادرید دارد که می‌توانید برای حمل و نقل بین فرودگاه باراخاس مادرید و شهر مادرید، از آن استفاده کنید.
همچنین خط 200 شبکه اتوبوس‌های مادرید نیز خط مستقیمی به فرودگاه این شهر دارد که در ترمینال‌های 1، 2 و 4 توقف دارد و راه مناسبی برای رسیدن به این فرودگاه اسپانیا است.

 

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه مادرید با مساحت 7500 هکتار، دومین فرودگاه بزرگ اروپا پس از فرودگاه شارل دوگل فرانسه است. همچنین این فرودگاه اسپانیا با جابجایی بیش از 61 میلیون گردشگر، شلوغ‌ترین فرودگاه اسپانیا و ششمین فرودگاه شلوغ اروپا به شمار می‌رود.” ]

 

 فرودگاه بارسلون
فرودگاه بارسلون

[ps2id id=’2′ target=”/]

فرودگاه بارسلون

اگرچه مادرید پایتخت اسپانیا است، اما بارسلونا به عنوان مهمترین مقصد گردشگری این کشور شناخته می‌شود و سالانه گردشگران زیادی برای تماشای زیبایی‌هایش به این شهر سفر می‌کنند. پس منطقی است که دومین فرودگاه اسپانیا که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، فرودگاه بارسلون باشد.
فرودگاه بین‌المللی بارسلونا، فرودگاه جوزپ تارادلاس بارسلونا-ال پرات (Josep Tarradellas Barcelona–El Prat Airport) نامیده می‌شود و کد بین‌المللی یاتا آن BCN است.
این فرودگاه در سال 1918 در منطقه ال پرات افتتاح شده است و امروزه در 12 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر بارسلونا واقع شده است. این فرودگاه در سال 2019 به افتخار رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیا، جوزپ تارادلاس نامگذاری شد.
فرودگاه بارسلون دومین فرودگاه بزرگ و شلوغ اسپانیا و هفتمین فرودگاه شلوغ قاره اروپا است که رکورد 52 میلیون مسافر را در سال 2019 پشت سر گذاشت. همچنین جالب است بدانید که مسیر هوایی بین فرودگاه بارسلون و فرودگاه مادرید، تا سال 2008 شلوغ‌ترین مسیر هوایی جهان بوده که در هفته 971 پرواز در آن انجام می‌شد.
فرودگاه بارسلون آشیانه و مقر اصلی ایرلاین‌های لول (Level) و ویولینگ (Vueling) است و ایرلاین‌هایی مانند ایر اروپا، ایبریا، ایزی جت و … پروازهای متعددی به این فرودگاه اسپانیا دارند.
این فرودگاه اسپانیا دو ترمینال دارد که ترمینال 1 جدیدتر است. ترمینال 1 این فرودگاه اسپانیا در سال 2009 افتتاح شده و پنجمین ترمینال بزرگ دنیا است. تقریباً اغلب پروازهای فرودگاه بارسلونا از طریق این فرودگاه انجام می‌شود. ترمینال 2 که قدمت بیشتری دارد، بیشتر به پروازهای باری و پروازهای مسافری ارزان قیمت اختصاص دارد.
برای رسیدن به فرودگاه بارسلون، علاوه بر تاکسی می‌توانید از اتوبوس‌های خط 46 بارسلونا استفاده کنید که شما را به طور مستقیم از میدان کاتالونیا در مرکز شهر، به ترمینال‌های 1 و 2 فرودگاه بارسلون می‌رسانند.
همچنین خط 9 مترو بارسلونا نیز دسترسی خوبی به این فرودگاه اسپانیا دارد که با وجود دو ایستگاه در هر دو ترمینال، بهترین راه برای حمل و نقل به فرودگاه و بالعکس است. اما اگر به دنبال راه دیگری بودید، می‌توانید از خط R2 قطار شهری بارسلونا استفاده کنید که در ترمینال 2 ایستگاه دارد.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.