آشنایی با فرودگاه ژوهانسبورگ

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با فرودگاه ژوهانسبورگ

آشنایی با فرودگاه ژوهانسبورگ

فرودگاه ژوهانسبورگ بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه آفریقای جنوبی است و بسیاری از گردشگران تور آفریقای جنوبی با استفاده از این فرودگاه وارد این کشور می‌شوند.
تا انتهای این مقاله از وبلاگ گردشگری ققنوس همراه ما باشید تا با فرودگاه ژوهانسبورگ آشنا شوید.
• درباره فرودگاه ژوهانسبورگ

• دسترسی به فرودگاه ژوهانسبورگ

• امکانات فرودگاه ژوهانسبورگ

[ps2id id=’1′ target=”/]

درباره فرودگاه ژوهانسبورگ

فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ یا فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو، بزرگترین فرودگاه آفریقای جنوبی است که در 20 کیلومتری مرکز شهر ژوهانسبورگ واقع شده است. فرودگاه ژوهانسبورگ که با نام فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو شناخته می‌شود، سال 1952 در منطقه کمپتون پارک افتتاح شده است.
این فرودگاه پیشتر به نام فرودگاه جان استموتس شناخته می‌شد که در سال 2006 به افتخار یکی از رهبران آفریقای جنوبی در مبارزه با آپارتاید، فرودگاه بین‌المللی اولیور تامبو نام گرفت. کد اختصاری یاتا برای فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ JNB است.
فرودگاه ژوهانسبورگ از پرطرفدارترین و شلوغ‌ترین فرودگاه‌های قاره آفریقا و بزرگترین فرودگاه کشور آفریقای جنوبی است که روزانه ده‌ها از پرواز از آن استفاده می‌کنند.
فرودگاه ژوهانسبورگ دو ترمینال دارد که با نام‌های A و B شناخته می‌شوند و یک ساختمان مرکزی در میان این دو ترمینال، وظیفه پذیرش مسافران و بارها را به عهده دارد. اگرچه این دو فرودگاه بسیار به یکدیگر نزدیک هستند، اما برای جابجایی بین آنها می‌توانید از اتوبوس‌های رایگاه استفاده کنید.
فرودگاه ژوهانسبورگ در طول عمر خود چندین بار شاهد بازسازی‌های عمده بوده، اما بازسازی اخیر این فرودگاه در سال 2010 و به منظور میزبانی جام جهانی فوتبال در آفریقای جنوبی انجام گرفته است و این فرودگاه را به یک فرودگاه بین‌المللی شگفت انگیز تبدیل کرده است.
ترمینال‌های بین‌المللی فرودگاه ژوهانسبورگ قابلیت فرود هواپیماهای پهن پیکر ایرباس A380 را دارد و تنها فرودگاه قاره آفریقا است که به تمام 6 قاره مسکونی جهان پروازهای منظم دارد. همچنین فرودگاه ژوهانسبورگ بعد از فرودگاه‌های دبی، حمد و ابوظبی، چهارمین فرودگاه بزرگ منطقه خاورمیانه و آفریقا به شمار می‌رود.

[irp posts=”3065″ name=”تجربه سفر به آفریقای جنوبی با ققنوس”]

[irp posts=”4393″ name=”مراکز خرید ژوهانسبورگ را بشناسید”]

[ps2id id=’2′ target=”/]

دسترسی به فرودگاه ژوهانسبورگ

فرودگاه ژوهانسبورگ به دلیل موقعیت مکانی نزدیک به شهر ژوهانسبورگ، دسترسی بسیار فوق العاده‌ای دارد و به راحتی می‌توانید خود را به این فرودگاه برسانید.
اگر قصد دارید از خودروی شخصی استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از بزرگراه شماره R24 از ژوهانسبورگ یا بزرگراه شماره R21 از پرتوریا خود را به فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ برسانید. در این صورت برای رسیدن به فرودگاه ژوهانسبورگ بیشتر از نیم ساعت در راه نخواهید بود.
همچنین برای استفاده از حمل و نقل عمومی، می‌توانید از خدمات شرکت Magic Bus استفاده کنید. این شرکت سرویس‌های منظمی به سان سیتی، کیپ تاون و دیگر شهرهای آفریقای جنوبی و بالعکس برگزار می‌کند. دفتر این شرکت در طبقه همکف پارکینگ پروازهای داخلی قرار دارد.
همچنین شرکت‌های تاکسیرانی مختلفی در این فرودگاه وجود دارند که محل رزرو آنها در مقابل پارکینگ طبقاتی فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ است.
علاوه بر اینها، می‌توانید از خدمات اجاره خودروی شخصی استفاده کنید و با اجاره کردن یک خودرو، سفر راحت‌تری را تجربه کنید.
همچنین قطار پرسرعت گائوترین (Gautrain) نیز به طور منظم بین فرودگاه و شهر ژوهانسبورگ حرکت می‌کند.

امکانات فرودگاه ژوهانسبورگ
امکانات فرودگاه ژوهانسبورگ

[ps2id id=’3′ target=”/]

امکانات فرودگاه ژوهانسبورگ

فرودگاه ژوهانسبورگ یکی از مجهزترین و بهترین فرودگاه‌های قاره آفریقا و حتی دنیا است که امکانات رفاهی متعددی برای مسافران و گردشگران تور آفریقای جنوبی فراهم کرده است.
به عنوان مثال در فرودگاه ژوهانسبورگ پارکینگ‌های مختلفی تعبیه شده است که در مجموع ظرفیت پذیرش 11500 خودرو را دارند. بر اساس زمان مورد نیاز، می‌توانید یکی از پارکینگ‌های این مجموعه را انتخاب کنید. در فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ پارکینگ‌های زیرزمینی، طبقاتی، مسقف و روباز مختلفی قرار دارد. همچنین یک خط اتوبوس به صورت رایگان و 24 ساعته مسافران را پارکینگ‌ها و ترمینال‌های فرودگاه استفاده کنید.
علاوه بر پارکینگ‌های متعدد، فرودگاه شهر ژوهانسبورگ به لانج‌های تجاری متعددی مجهز است که کسب و کارهای بزرگ از آنها استفاده می‌کنند. همچنین 3 اتاق کنفرانس 10 نفره، یک اتاق کنفرانس 12 نفره، یک اتاق کنفرانس 14 نفره، یک سالن سمینار 50 نفری و یک سالن کنفرانس 120 نفره از امکانات تجاری فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی هستند.

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه ژوهانسبورگ یکی از مجهزترین و بهترین فرودگاه‌های قاره آفریقا و حتی دنیا است که امکانات رفاهی متعددی برای مسافران و گردشگران تور آفریقای جنوبی فراهم کرده است.” ]

همچنین فرودگاه ژوهانسبورگ به اینترنت بیسیم Wi-Fi مجهز است که برای 4 ساعت یا حجم مصرفی یک گیگابایت رایگان است. ضمن اینکه تعدادی دستگاه کامپیوتر برای انجام کارهای اضطراری در این فرودگاه تعبیه شده است تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید. دفتر پست آفریقای جنوبی و وجود تلفن‌های متعدد از دیگر امکانات فرودگاه ژوهانسبورگ است.
اما اگر قرار است زمان زیادی را در این فرودگاه سپری کنید، اصلا نگران گذراندن زمان نباشید. در فرودگاه بین‌المللی ژوهانسبورگ تعداد زیادی فروشگاه وجود دارد که می‌توانید در آنها گشت و گذار کنید و محصولات مختلفی از قبیل سوغاتی‌های آفریقای جنوبی را خریداری کنید. همچنین یک مال (فروشگاه) بزرگ بدون مالیات در ترمینال A وجود دارد.
اما علاوه بر این فروشگاه‌های متعدد، تعداد زیادی رستوران و کافه نیز در فرودگاه ژوهانسبورگ وجود دارد که انواع غذاهای محلی آفریقای جنوبی و بین‌المللی را برای شما سرو می‌کنند.

 

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.