آفریقای جنوبی، جواهر قاره سیاه

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آفریقای جنوبی، جواهر قاره سیاه

آفریقای جنوبی، جواهر قاره سیاه

آفریقا قاره‌ای زیبا و پرجاذبه است. در این قاره جنگل‌های مختلفی قرار گرفته است و به دلیل قدمتی که دارد، بناهای تاریخی و باستانی متفاوتی را در کشورهای مختلف آفریقا می‌توان دید. یکی از ثروتمندترین و پیشرفته‌ترین کشورهای این قاره، کشور آفریقای جنوبی است که یکی از پر گردشگرترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و سالانه میلیون‌ها توریست برای لذت بردن از دیدنی‌های آفریقای جنوبی، به این کشور سفر می‌کنند. آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین ناحیه از قاره آفریقا قرار گرفته است. در این مقاله توضیحات مفصلی در ارتباط با این کشور زیبا ارائه خواهد شد. سرفصل‌های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

• معرفی کشور آفریقای جنوبی
• شهرهای معروف آفریقای جنوبی
• حیات وحش آفریقای جنوبی
• جاذبه‌های آبی آفریقای جنوبی
• فرهنگ آفریقای جنوبی
• تفریح در آفریقای جنوبی
• سفر به آفریقای جنوبی
• زندگی در آفریقای جنوبی

[ps2id id=’1′ target=”/]

معرفی کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی حدود 58 میلیون سکنه دارد و در بخش جنوبی آفریقا واقع شده است. با نگاهی به نقشه آفریقای جنوبی متوجه می‌شویم که در همسایگی کشورهایی مانند زیمباوه، موزامبیک، بوتسوانا، نامیبیا و سوازیلند قرار گرفته است. همچنین لسوتو کشوری در آفریقای جنوبی است که کاملاً توسط آفریقای جنوبی احاطه شده است. آفریقای جنوبی از قسمت جنوبی خود با اقیانوس هند و اقیانوس اطلس خط ساحلی مشترک و وسیعی دارد و آب ‌و هوای آفریقای جنوبی در قسمت ساحلی این کشور گرم و مرطوب است. ساعت رسمی آفریقای جنوبی دو ساعت از ساعت گرینویچ جلوتر است.
آفریقای جنوبی دارای زبآنهای گویشی مختلفی است و در مناطق مختلف آن حدوداً یازده زبان مختلف گویش می‌شوند. زبان آفریقای جنوبی، همه این یازده گویش را شامل می‌شود. زبان آفریقای جنوبی برای مراودات رسمی، انگلیسی است؛ اما اغلب افراد در خانه زبآنهای محلی دیگری را استفاده می‌نمایند. زبان آموزشی کشور که در مدارس و دانشگاه‌ها از آن استفاده می‌شود، آفریکانس است. واحد پول آفریقای جنوبی، راند است و از این پول برای خرید و فروش در شهرهای مختلف این کشور استفاده می‌شود. هر یک عدد پول آفریقای جنوبی حدوداً معادل یک پانزدهم دلار است. اغلب مردم کشور آفریقای جنوبی، مسیحی هستند و مسیحیان پروتستان حدوداً هفتاد درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. شاید بتوان گفت آفریقای جنوبی تنها کشوری در کل دنیاست که به‌جای یک پایتخت، سه پایتخت اصلی دارد. هرکدام از قوه‌های حکومتی در یکی از شهرهای آفریقای جنوبی قرار گرفته‌اند. محل حکومتی در پرتوریاست. پارلمان کشور در کیپ تاون قرار گرفته است و مرکز قضاییه آفریقای جنوبی در شهر بلوم‌فونتین قرار دارد. پرچم آفریقای جنوبی دارای رنگ‌های قرمز، آبی، سبز، سفید، سیاه و زرد است.

[sc name=”Highlight” text=”راند واحد پول آفریقای جنوبی است و هر یک عدد آن معادل یک پانزدهم دلار است که برای خرید و فروش در شهرهای مختلف این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.” ]

[ps2id id=’2′ target=”/]

شهرهای معروف آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی چند شهر مختلف دارد که از جنبه‌های متفاوتی دارای اهمیت هستند. پایتخت آفریقای جنوبی شهر کیپ تاون است. کیپ تاون تقریباً در جنوبی‌ترین ناحیه قاره آفریقا قرار گرفته است و شاید بتوان گفت محبوب‌ترین مقصد توریستی در کل قاره آفریقا به حساب می‌آید. در سال 2014 بعضی از مجلات پرطرفدار، پایتخت آفریقای جنوبی را بهترین شهر جهان برای مسافرت نام‌گذاری کردند. کیپ تاون شهری رنگارنگ است و معماری و طراحی خیلی زیبایی دارد. مردم ساکن کیپ تاون از نژادها و قومیت‌های مختلفی هستند و شاید به همین دلیل باشد که زندگی روزمره مردم، برای گردشگران بسیار جذابیت دارد. شهر کیپ تاون آب و هوایی گرم دارد و سواحل آن برای آبتنی و گذراندن تعطیلاتی آفتابی عالی هستند و برای مسافرت به این شهر بهتر است اوایل بهار و تابستان را انتخاب کنید.
شهر معروف دیگری که در آفریقای جنوبی قرار گرفته است، ژوهانسبورگ نام دارد. ژوهانسبورگ بزرگترین شهر در کشور آفریقای جنوبی است و جمعیت زیادی دارد. به این شهر زیبا “شهر طلا” نیز می‌گویند زیرا سال‌ها پیش بر روی معدن‌های طلا بنا شده است. بسیاری از مناطق دیدنی آفریقای جنوبی در این شهر قرار گرفته است. در حال حاضر ژوهانسبورگ ثروتمندترین شهر آفریقا جنوبی و مرکز آفریقای جنوبی است اما فاصله طبقاتی زیاد، اغلب باعث ایجاد جرم و جنایات متعددی در این شهر می‌شود. ژوهانسبورگ تاریخی خونین دارد و سال‌ها در جنگ‌های داخلی، مرکزی برای مقاومت محسوب می‌شده است. رهبرهای معروف آفریقا جنوبی مانند نلسون ماندلا در این شهر ساکن بوده‌اند. اگر به تاریخ آفریقای جنوبی علاقه‌مند هستید، در موزه‌های مختلف این شهر می‌توان این سیر تاریخی جالب را پیگیری نمود. در حال حاضر ژوهانسبورگ دارای رستورآنها، کافه‌ها و مراکز خرید مجلل است که اغلب رضایت گردشگران را جلب می‌کند.

شهرهای معروف کشور آفریقای جنوبی
شهرهای معروف آفریقای جنوبی

سومین شهر محبوب در آفریقا جنوبی، شهر دوربان است. این شهر سومین شهر بزرگ در کشور نیز هست. بسیاری از دیدنی‌های آفریقای جنوبی در نزدیکی این شهر قرار گرفته است. دوربان یکی از شهرهای ساحلی کشور آفریقای جنوبی به حساب می‌آید. این شهر به دلیل داشتن سواحلی زیبا بسیار معروف است. در سواحل این شهر می‌توان از آب و آفتاب استفاده نمود و تفریحات مختلف آبی را تجربه کرد. یکی از این تفریحات پرطرفدار غواصی است. به دلیل وجود مناطق مرجانی در نزدیکی ساحل، آبزیان ساحلی دوربان بسیار زیبا و متنوع هستند و دیدنشان برای هر فردی جالب خواهد بود. به دلیل وجود موج‌های بلند در سواحل، معمولاً موج‌سواری ورزش متداولی است که در این کشور انجام می¬شود. جریآنهای گرم اقیانوس هند اغلب به سواحل این شهر می‌رسند و دمایی مناسب برای شنا و موج‌سواری را به وجود می‌آورند. تعداد زیادی از مردم در دوربان اصلیتی هندی دارند. به همین خاطر فرهنگ هند با فرهنگ بومی محل مخلوط شده و غذاهای این شهر بسیار خوشمزه و پر ادویه است. اگر دوستدار امتحان کردن غذاهای جدید هستید این شهر بهترین محل برای خوردن غذاهای محلی است.

[ps2id id=’3′ target=”/]

حیات وحش در آفریقای جنوبی

در آفریقای جنوبی مناطق دیدنی بسیار متنوع است. به همین دلیل معمولاً تمام گردشگران با سلایق مختلف را می‌تواند به سوی خود جلب نماید. شاید بهترین جذابیت، طبیعت آفریقای جنوبی باشد. این کشور دارای حیات وحشی بی‌نظیر است و پارک‌های ملی و مناطق محافظت‌شده متعددی دارد که جزئی از جاذبه‌های آفریقای جنوبی به حساب می‌آیند. شاید بتوان گفت معروف‌ترین پارک ملی در آفریقای جنوبی، پارک ملی کروگر باشد. این پارک ملی، بزرگ‌ترین منطقه محافظت‌شده در کشور است که حیوانات مختلفی در آن زندگی می‌کنند. پارک ملی کروگر در کنار مرز آفریقا جنوبی با زیمباوه قرار گرفته است. دیدار از این پارک تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از بودن در کنار حیات‌وحش را برای گردشگران رقم می‌زند. در این پارک می‌توان بعضی از نادرترین حیوانات را مشاهده نمود. شیر، پلنگ، کرگدن، فیل و بوفالو پنج حیوان معروف این کشور هستند که بسیار محبوب بوده و می‌توانید در این پارک ملی آن¬ها را ببینید. حیوانات دیگری مانند گورخر یا زرافه نیز در این پارک دیده می‌شوند. جالب است بدانید این پارک به دلیل وسعت زیادی که دارد از برخی از کشورهای جهان بزرگ‌تر بوده و در هر قسمتش آب و هوا متفاوت است. رودی در آفریقای جنوبی به نام لیمپاپو در قسمت شمالی این پارک قرار گرفته است.
چمنزارهای پارک ملی کروگر اغلب برای دیدن حیوانات آفریقای جنوبی مناسب هستند و می‌توان در آفریقای جنوبی عکسهای زیبایی گرفت. در چمنزارهای قسمت میانی پارک می‌توان شیرها و یوزپلنگ‌ها را مشاهده کرد. به دلیل وجود غذای مناسب برای حیوانات گیاهخوار، اغلب می‌توان صحنه‌های فرار و گریز و شکار این جانوران وحشی را در این مناطق از نزدیک مشاهده نمود. اگر به دیدن حیواناتی مانند کرگدن و میمون علاقه‌مند هستید، احتمالاً فرصت دیدن آنها در این مناطق برایتان ایجاد می‌شود. پارک ملی کواگر دارای دو رودخانه در قسمت شرقی خود است که منبعی برای آب حیوانات محسوب می‌شوند. می‌توان در فضای پارک ملی کواگر سافاری کرد و با ماشین مناطق مختلف آن را دید. ماشین‌های روباز و مسقف برای رفتن به این پارک ملی وجود دارد و معمولاً تورهای مختلفی برای سفر به کواگر برگزار می‌شود. البته باید جانب احتیاط را رعایت نمود و زیاد به حیوانات وحشی نزدیک نشد.

[sc name=”Highlight” text=”آفریقا جنوبی دارای حیات وحشی بی‌نظیر است و پارک‌های ملی و مناطق محافظت‌شده متعددی دارد که جزئی از جاذبه‌های آفریقای جنوبی به حساب می‌آیند.” ]

بزرگ‌ترین پارک ملی مخصوص پرندگان قاره آفریقا نیز در کشور آفریقای جنوبی قرار گرفته است. این پارک ملی، دنیای پرندگان نام دارد. افرادی که به پرندگان علاقه دارند مطمئناً از دیدن این پارک لذت خواهند برد. دنیای پرندگان در شهر کیپ تاون قرار گرفته است و بیش از 400 نوع پرنده مختلف در آنجا وجود دارد. به‌طورکلی این پارک سکونتگاه بیش از سه هزار پرنده است که شامل پرنده‌های کمیابی مانند طوطی و فلامینگو است. علاوه بر پرنده‌ها در این منطقه می‌توان حیوانات کوچک دیگر مانند میمون‌های مختلف را مشاهده کرد. پارک ملی دنیای پرندگان از پرنده‌های زخمی و کمیاب نیز محافظت می‌کند.
پارک جنگلی آفریقای جنوبی کالاهاری نام دارد. این پارک در مرز کشورهای بوتسوانا و آفریقای جنوبی قرار گرفته است. این پارک جنگلی محل زندگی تعداد زیادی از حیوانات کمیاب است. حیواناتی مانند شیر سیاه، چیتاهای وحشی، گوزن و آهو و بز کوهی را می‌توانید در این پارک ببینید. همچنین در این پارک جنگلی آفریقای جنوبی تعداد متنوعی از پرنده‌های استوایی را می‌توان مشاهده نمود. کالاهاری یکی از محبوب‌ترین محل‌ها برای سافاری و گردش به حساب می‌آید. بیشتر این پارک آب و هوای بیابانی دارد به همین دلیل هم فصل‌های زمستان و پاییز برای دیدن این پارک مناسب‌تر هستند. در تابستان دمای هوا در این منطقه به بیش از چهل درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این پارک جنگلی در میان خود اقامتگاه‌های متعددی برای گذراندن چند روز در حیات‌وحش دارد. این اقامتگاه‌ها امکانات مختلفی مانند استخر و رستوران دارند. پارک کالاهاری تقریباً 900 کیلومتر با ژوهانسبورگ فاصله دارد.

[ps2id id=’4′ target=”/]

جاذبه‌های آبی در آفریقای جنوبی

جاذبه‌های آبی در کشور آفریقای جنوبی
جاذبه‌های آبی در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی با دو اقیانوس هند و اطلس در ارتباط است. به همین دلیل سواحل آفریقای جنوبی یکی از جاذبه‌های محبوب برای گردشگران هستند. حیوانات آبزی متعددی در آب‌های ساحلی جنوب آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند که برخی از آنها را فقط در این کشور می‌توان یافت. شاید جالب‌ترین نوع از این حیوانات که دیدنشان به تنهایی می‌تواند انگیزه‌ای برای سفر به این کشور باشد، پنگوئن آفریقایی است. این پنگوئن‌ها یکی از گونه‌های نادر و درخطر انقراض هستند که زیستگاه اصلی‌شان سواحل جنوبی آفریقای جنوبی و نزدیک دماغه آفریقای جنوبی است. پنگوئن‌ها را می‌توان در ساحل شن‌های سفید و ساحل فاکسی دید. این سواحل اقامتگاه بیش از سی هزار پنگوئن آفریقایی هستند.
سواحل جنوبی آفریقای جنوبی آکواریومی طبیعی برای مشاهده نهنگ‌ها محسوب می‌شوند. در این سواحل نهنگ‌ها معمولاً همراه با جریآنهای آب بسیار به خشکی نزدیک می‌شوند، بنابراین در مسیر پیاده‌روی و سواحل مختلف می‌توان آنها را مشاهده نمود. بهترین فصل‌ها برای اینکه شنا کردن نهنگ‌ها را مشاهده کنید، فصل‌های بهار و زمستان هستند. در این فصل‌ها نهنگ‌ها به دلیل چرخش جریآنهای آب و هوایی به سوی آفریقای جنوبی می‌آیند. در اطراف این سواحل کوسه‌های سفید نیز شنا می‌کنند. در این محل می‌توان در قفسه‌های ایمنی داخل آب اقیانوس شد و کوسه‌های سفید را از نزدیک تماشا نمود.
دریاچه‌ای در آفریقای جنوبی به نام دریاچه سنت لوسیا وجود دارد و 298 کیلومترمربع مساحت آن است. این دریاچه در بین دریاچه‌های آفریقای جنوبی، بزرگ‌ترین دریاچه بوده و محل زندگی تعداد زیادی از حیوانات محسوب می‌شود. تعداد زیادی کروکودیل و اسب‌آبی در این منطقه زندگی می‌کنند. منظره طبیعت اطراف این دریاچه بسیار زیباست و معمولاً در هر مجموعه‌ای از عکس آفریقای جنوبی، چند عکس از این دریاچه را می‌توان دید.

[aparat id=”NCuU2″]

[ps2id id=’5′ target=”/]

فرهنگ در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به کشور رنگین‌کمانی نیز معروف است، زیرا انواع افراد از نژادهای متنوع در این کشور زندگی می‌کنند. آفریقای جنوبی کشوری جمع‌گراست و خانواده در آن اهمیت زیادی دارد. در افراد سنتی آفریقایی، قبیله نیز مانند خانواده دارای اهمیت است. افرادی که عضو یک قبیله هستند معمولاً سعی می‌کنند در موارد مختلف از دیگر اعضا حمایت کنند.
غذاهای سنتی آفریقای جنوبی در بین مردم جهان بسیار محبوب است. این غذاها اغلب از مواد محلی تشکیل می‌شود و دارای ادویه هستند. شاید معروف‌ترین غذا در آفریقای جنوبی خوراک بوبوتی باشد. این غذا با گوشت گاو درست می‌شود و با ادویه‌های محلی طعم می‌گیرد. برای درست کردن این غذا گوشت را در شیر به همراه ادویه‌های مختلف و برگه زردآلو، انگور و بادام می‌پزند. معمولاً در کنار این غذای گوشتی مردم محلی از حریره ذرت یا پپ استفاده می‌کند. پپ یکی از غذاهایی است که بسیار در بین مردم محلی رواج دارد. یکی دیگر از خوراکی‌های بسیار خوشمزه در آفریقای جنوبی سوسیس‌های خانگی به نام بوئروروس است. این سوسیس‌ها با گوشت تازه و ادویه درست می‌شوند و معمولاً خیلی بلند هستند. این غذای خوشمزه در مهمانی‌های دورهمی مردم محلی روی آتش پخته می‌شود.

 

[irp posts=”4365″ name=”سان سیتی، بهشت تفریحات آفریقای جنوبی”]

ترشی محلی این کشور آپریکوت نام دارد که با برگه‌های زردآلو درست شده و معمولاً در کنار غذاهای مختلف سرو می‌شود. یک میان وعده خیلی محبوب در بین مردم محلی آفریقای جنوبی، بیلتونگ نام دارد. بیلتونگ درواقع گوشتی است که برای اینکه مدت‌زمان بیشتری بتوان از آن استفاده نمود نمک‌سود شده و با استفاده از زغال خشک شده است. این میان وعده طعمی بسیار متفاوت دارد. برای گیاهخواران نیز در سبد غذایی مردم آفریقای جنوبی غذاهای بسیار لذیذی یافت می‌شود. شاید خوشمزه‌ترین غذای گیاهی مردم این کشور چاکالاکا باشد. این غذای ساده بسیار رایج است و برای پختن آن از سبزی‌هایی مانند هویج، فلفل، سیر و پیاز به همراه ادویه‌های مختلف استفاده می‌شود. غذاهای خیابانی در کشور بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. یکی از بهترین غذاهای خیابانی گتسبی نام دارد. گتسبی یک ساندویچ خیلی بزرگ است که داخل آن انواع گوشت‌ها و سیب‌زمینی گذاشته می‌شود. این غذا بین جوانان آفریقایی بسیار محبوب است. به دلیل وجود جمعیتی زیاد از مهاجران مدیترانه‌ای و مردم هندی، در این کشور می‌توان غذاهایی با طعم مشابه غذاهای مدیترانه را چشید. یکی از غذاهای خیابانی که احتمالاً ریشه‌ای آسیایی دارد، سمبوسه است. این خوراکی ارزان و لذیذ، اغلب در کنار خیابان‌های شهر به فروش می‌رسد و داخل آن سیب‌زمینی یا گوشت وجود دارد.

[ps2id id=’6′ target=”/]

تفریح در آفریقای جنوبی

تفریح در کشور آفریقای جنوبی
تفریح در آفریقای جنوبی

این سرزمین دارای فرهنگی غنی و متنوع است به همین دلیل در کنار جاذبه‌های گردشگری آفریقای جنوبی، هر قسمت از این کشور جشنواره‌ها و مراسم محلی خاص خود را دارد که برای گردشگران بسیار جذاب است. بزرگ‌ترین جشنواره هنری سالانه در کل کشورهای قاره آفریقا، در آفریقای جنوبی و در اوایل بهمن‌ماه برگزار می‌گردد. در این جشنواره می‌توان با هنرهای محلی مختلف آفریقا، مانند رقص‌های محلی و موسیقی سنتی بیشتر آشنا شد. در کنار این جشنواره، می‌توان جشنواره حیات‌وحش کیرکوود را نیز دید. در این جشنواره افراد زیادی شرکت می‌کنند. این رویداد محل مناسبی برای خرید و فروش حیوانات و همچنین آشنایی با زندگی کشاورزی مردم آفریقای جنوبی است. اگر دوستدار غذاهای محلی هستید در اواخر آذرماه نیز جشنواره فیلم و غذای پلت برگزار می‌شود که محل برگزاری آن، خلیج پلتن‌برگ است. در این جشنواره آشپزهای مختلف، غذایی لذیذ برای بازدیدکنندگان آماده می‌نمایند. برای علاقه‌مندان به فرهنگ سنتی آفریقای جنوبی، جشنواره فرهنگی ماکوف بسیار جذاب خواهد بود. در این جشنواره معمولاً هنرمندان برجسته آفریقایی شرکت نموده و به نواختن موسیقی جاز، آراندبی و غیره می‌پردازند. سالانه بیش از صد هزار نفر برای شرکت در این جشنواره به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند.

[ps2id id=’7′ target=”/]

سفر به آفریقای جنوبی

هزینه سفر به آفریقای جنوبی بسته به امکاناتی که ارائه می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. این کشور جاذبه‌های مختلفی دارد که برای هرکدام از آنها هزینه‌ای جداگانه باید پرداخت شود. این کشور معمولاً یک مقصد گردشگری ارزان در قاره آفریقا محسوب می‌شود زیرا قیمت راند آفریقای جنوبی نسبتاً پایین است. برای کوله‌گردان و افرادی که ارزان سفر می‌کنند، هزینه کرایه اتاق در هاستل‌های عمومی معمولاً برای اتاقی بین 4 تا 8 تخته، شبی 250 راند است. اگر قصد ماندن در هتل را دارید معمولاً قیمت هتل‌ها از 750 راند شروع می‌شود. همچنین می‌توان در مناطق مختلف آفریقای جنوبی چادر زد یا آپارتمان و خانه در محله‌های شهرهای این کشور اجاره نمود. غذا در این منطقه معمولاً ارزان‌تر از کشورهای توریستی دیگر دنیاست و بهطور میانگین با خرج کردن حدود 50 راند می‌توان فست‌فود خورد. هزینه رستوران‌های آفریقای جنوبی بیشتر است و یک وعده کامل غذایی به طور میانگین 200 راند خرج برمی‌دارد. اگر قصد پخت و پز داشته باشید معمولاً با 500 راند می‌توان مواد غذایی لازم برای یک هفته غذا را خریداری نمود.
حمل و نقل در آفریقای جنوبی معمولاً اندکی گران‌تر است. هزینه کرایه کردن ماشین تقریباً 250 راند برای هر روز است. بهتر است برای رفت و آمد بین شهرهای مختلف آفریقای جنوبی از اتوبوس استفاده کنید. به طور کلی بهتر است برای سفر به مناطق مختلف این کشور از راه‌های زمینی استفاده کنید زیرا جاده‌های آفریقای جنوبی بسیار زیبا هستند. آفریقای جنوبی کشوری مناسب هیچهایک نیست و احتمالاً هیچهایک کردن در این کشور خطرناک باشد. فعالیت‌های مختلف تفریحی در این کشور به طور میانگین 300 راند هزینه دارند. به طور کلی میانگین هزینه زندگی در آفریقای جنوبی برای یک روز حدود 500 راند خواهد بود.

[sc name=”Highlight” text=”به طور کلی بهتر است برای سفر به مناطق مختلف آفریقای جنوبی از راه‌های زمینی استفاده کنید زیرا جاده‌های این کشور بسیار زیبا هستند.” ]

برای رفتن به آفریقای جنوبی نیاز به گرفتن ویزای آفریقای جنوبی است باید یا از طریق سفارت این کشور و یا بخش ویزای آژانس ققنوس اقدام کنید. حداکثر زمانی که با داشتن ویزای توریستی آفریقای جنوبی، می‌توانید اقامت آفریقای جنوبی را داشته باشید، سه ماه است. هزینه ویزای آفریقای جنوبی برای ایرانیان 450 هزار تومان است. ده شهر این کشور فرودگاه بین‌المللی دارند که از این طریق می‌توانید به‌طور مستقیم وارد آفریقای جنوبی شوید. همچنین می‌توان به کشور زیمباوه سفر نمود و سپس با وسایل حمل و نقل زمینی به آفریقای جنوبی رفت.

[ps2id id=’8′ target=”/]

زندگی در آفریقای جنوبی

زندگی در کشور آفریقای جنوبی
زندگی در آفریقای جنوبی

زندگی در آفریقای جنوبی دارای مزایای خاص خود است. این کشور پر از هیجان و ناشناخته‌هاست و با زندگی در آن می‌توان با فرهنگ‌های مختلفی آشنا شد. شرایط زندگی در آفریقای جنوبی به شهری که برای اقامت انتخاب می‌نمایید بستگی دارد. در شهرهای بزرگ این کشور معمولاً امکانات رفاهی به شکل مناسبی وجود دارد. در واقع یکی از دلایلی که این کشور را به مقصدی ایدئال برای مهاجرت تبدیل نموده است، امکانات بالا برای زندگی با هزینه نسبتاً پایین است. در واقع به دلیل اینکه اکثر مردم در این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند، حتی یادگیری زبان جدید برای بسیاری از مهاجران لازم نیست. آفریقای جنوبی از لحاظ خدمات درمانی نیز سطحی مطلوب دارد و بیمارستان‌های این کشور پیشرفته و مدرن هستند. همچنین مردم محلی بسیار نسبت به مهاجران دید مثبتی دارند و اغلب افراد مهاجر به سادگی در بین آنها پذیرفته می‌شوند. وضع اقتصاد آفریقای جنوبی روندی رو به رشد دارد. این کشور در حال حاضر یکی از بهترین وضعیت‌های اقتصادی را در کل قاره آفریقا داراست.
اما زندگی در این کشور دارای معایب متعددی نیز هست. یکی از بزرگ‌ترین معایب زندگی در آفریقای جنوبی این است که پیدا کردن کار در این کشور سخت است. حدود یک‌چهارم جمعیت این کشور بیکار هستند. نکته منفی دیگری که برای زندگی در آفریقای جنوبی وجود دارد، آمار بالای جنایت در این کشور است. آمار جرم و جنایت در آفریقای جنوبی نسبت به کشورهای دیگر دنیا بالاتر است و این قضیه به دلیل وجود شکاف طبقاتی بین افراد جامعه ایجاد شده است. همچنین در مورد حمل و نقل شهری، حتی شهرهای بزرگ این کشور دچار نقص‌هایی جدی هستند. اغلب رانندگان، نامنظم بوده و آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن در این کشور بالاست.

در مجموع می‌توان گفت آفریقای جنوبی کشوری با جاذبه‌های گردشگری زیادی است و مطمئناً مقصدی مناسب برای ماجراجویی به حساب می‌آید. جاهای دیدنی آفریقای جنوبی برای تمام سلیقه‌ها امکانات مناسبی دارد. در این کشور می‌توان از مناطق طبیعی و فرهنگ غنی مردم محلی لذت برد. اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز هستید حتماً این کشور را در لیست سفرتان قرار دهید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.