آشنایی با شهر پرتوریا آفریقای جنوبی

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با شهر پرتوریا آفریقای جنوبی

آشنایی با شهر پرتوریا آفریقای جنوبی

شهر پرتوریا یکی از شهرهای مهم کشور آفریقای جنوبی است که پایتخت سیاسی و اداری این کشور به شمار می‌رود. اگر شما نیز نام این شهر را شنیده‌اید اما سوالاتی از قبیل اینکه پرتوریا کجاست یا فاصله پرتوریا تا ژوهانسبورگ چقدر است دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پرتوریا (Pretoria) شهری در شمال شرقی آفریقای جنوبی که در حاشیه رود اپیس (Apies) بنا شده است. پرتوریا در سال 1855 و توسط هلندی‌هایی که از کیپ تاون مهاجرت کرده بودند تاسیس شد. درباره پرتوریا و نامش باید بدانید که این مهاجرین هلندی، نام شهر را به افتخار رهبرشان Andries Pretorius پرتوریا نامیدند.
امروزه جمعیت پرتوریا در حدود سه میلیون نفر است که بعد از ژوهانسبورگ و کیپ تاون، سومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. اگرچه پرتوریا فاصله زیادی با کیپ تاون دارد، اما فاصله پرتوریا تا ژوهانسبورگ در حدود 60 کیلومتر است و با کمتر از یک ساعت رانندگی از ژوهانسبورگ، به شهر پرتوریا خواهید رسید.
همچنین بد نیست بدانید که شهر پرتوریا آفریقای جنوبی پایتخت سیاسی و اداری این کشور و محل سفارت‌های خارجی در آفریقای جنوبی است. در حالیکه کیپ تاون پایتخت قانونگذاری و بلومفونتن پایتخت قضایی آفریقای جنوبی است.

[sc name=”highlight” text=”شهر پرتوریا آفریقای جنوبی پایتخت سیاسی و اداری این کشور و محل سفارت‌های خارجی در آفریقای جنوبی است” ]

با این اطلاعات، بهتر است با جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی پرتوریا آشنا شویم تا اگر گذرمان به این شهر آفریقای جنوبی افتاد، سفر لذتبخشی را تجربه کنیم.

 

دیدنی‌های پرتوریا

 

خانه پاول کروگر
خانه پاول کروگر

خانه پاول کروگر (Paul Kruger House)

کشور آفریقای جنوبی تاریخی پرفراز و نشیب و پر از برخورد را شاهد بوده است. همانطور که گفتیم پرتوریا را مهاجران هلندی تاسیس کرده‌اند. بعدها این گروه کشوری را تاسیس کردند که نام جمهوری آفریقای جنوبی را بر خود نهاد. هر چند بعدها این جمهوری در جنگ دوم بوئر مغلوب نیروهای انگلیس شد و باعث انحلال این کشور گردید، اما نام رئیس جمهور این کشور، یعنی پاول کروگر در تاریخ ماندگار شد.
امروزه خانه پاول کروگر در شهر پرتوریا همچنان وجود دارد و از دیدنی‌های پرتوریا به شمار می‌رود. می‌توانید با بازدید از خانه پاول کروگر، با تاریخ آفریقای جنوبی بیشتر آشنا شوید. همچنین جالب است بدانید که این خانه، اولین خانه شهر پرتوریا است که به برق و تلفن مجهز شده است.

[irp posts=”4388″ name=”پارک ملی پیلانسبرگ آفریقای جنوبی”]

[irp posts=”4365″ name=”سان سیتی، بهشت تفریحات آفریقای جنوبی”]

منطقه محافظت شده ریتولی - پرتوریا
منطقه محافظت شده ریتولی

منطقه محافظت شده ریتولی (Rietvlei Nature Reserve)

منطقه محافظت شده ریتولی در 18 کیلومتری شهر پرتوریا آفریقای جنوبی قرار گرفته است و یکی از بهترین مکان‌های دیدنی پرتوریا است. در این منطقه محافظت شده گونه‌های جانوری متفاوتی زندگی می‌کنند و با گشت و گذار در آن می‌توانید حیواناتی مانند بوفالو، یوزپلنگ یا چیتا، پلنگ، کرگدن، گورخر و … را از نزدیک تماشا کنید.
همچنین پرندگان مختلفی در این منطقه زندگی می‌کنند که باعث شده است تا منطقه محافظت شده ریتولی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای پرنده نگاری باشد.
همچنین یک سد نیز در این منطقه ساخته شده است که 15 درصد آب شهر پرتوریا را تامین می‌کند و خودش به یکی از دیدنی‌های پرتوریا تبدیل شده است.

یادمان مهاجران هلندی - پرتوریا
یادمان مهاجران هلندی

یادمان مهاجران هلندی (The Voortrekker Monument)

پیشتر گفتیم که برخی از هلندی‌های شهر کیپ تاون به این منطقه از آفریقای جنوبی مهاجرت کردند و شهر پرتوریا تاسیس شد. در سال 1949 یک یادمان غول پیکر به افتخار این مهاجران و بنیانگذاران شهر پرتوریا ساخته شد که امروزه از مشهورترین دیدنی‌های پرتوریا است.
یادمان مهاجران هلندی یک مکعب بزرگ با ابعاد 40 متری است که بر روی تپه‌ای در شمال شهر پرتوریا بنا شده است. علاوه بر زیبایی و شکوه خیره کننده، بازدید از یادمان مهاجران هلندی می‌تواند شما را با تاریخ طولانی و پر پیچ و خم آفریقای جنوبی بیشتر آشنا کند. تالار قهرمانان و دیگر بخش‌های این مجموعه محل مناسبی برای مرور تاریخ شهر پرتوریا آفریقای جنوبی است.

بازار وایبی
بازار وایبی

[irp posts=”3065″ name=”تجربه سفر به آفریقای جنوبی با ققنوس”]

[irp posts=”4411″ name=”با بهترین رستوران‌های آفریقای جنوبی آشنا شوید”]

 

بازار وایبی (The Vibey Market)

یکی از بهترین مناطق و مکان‌های دیدنی پرتوریا، بازار وایبی در مرکز شهر پرتوریا است. این بازار تجربه خوبی برای خرید در آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. علاوه بر خرید از فروشندگان مختلف که انواع محصولات را به فروش می‌رسانند، می‌توانید با سبک زندگی اهالی شهر پرتوریا آفریقای جنوبی نیز بیشتر آشنا شوید.
علاوه بر خرید محصولات سنتی و صنایع دستی، گروه‌های مختلف نوازندگان نیز حضور دارند که بسیاری از آنها، موزیک‌های سنتی آفریقایی اجرا می‌کنند. همچنین تجربه خوردن غذاهای آفریقای جنوبی در این بازار می‌تواند بخش مهمی از تور آفریقای جنوبی شما باشد.

کلاس‌های موسیقی سنتی
کلاس‌های موسیقی سنتی

کلاس‌های موسیقی سنتی

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در شهر پرتوریا آفریقای جنوبی تجربه کنید، شرکت در کلاس‌های موسیقی سنتی آفریقای جنوبی است. موسیقی آفریقای جنوبی یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌ها و شاخص‌های فرهنگی این کشور است و در سرتاسر جهان شهرت بالایی دارد.
در شهر پرتوریا می‌توانید در کلاس‌های مختلفی که موسیقی سنتی آفریقای جنوبی را آموزش می‌دهند شرکت کنید. در این کلاس‌ها شما با تاریخچه این موسیقی و آلات موسیقی مختلف آشنا خواهید شد و نواختن سازها و درام‌های مختلف را یاد خواهید گرفت.
شرکت در این کلاس‌ها تجربه هیجان انگیزی در شهر پرتوریا آفریقای جنوبی است و بدون شک بخش مهمی از تور آفریقای جنوبی خواهد بود.

کاخ ریاست جمهوری
کاخ ریاست جمهوری

کاخ ریاست جمهوری (The Union Buildings)

پیشتر گفتیم که شهر پرتوریا مرکز اداری و سیاسی آفریقای جنوبی است، پس کاخ ریاست جمهوری این کشور نیز باید در شهر پرتوریا قرار داشته باشد. این ساختمان در سال 1913 ساخته شده است. این ساختمان با 285 متر طول، 100 متر عرض و 60 متر ارتفاع، تا مدت‌ها بزرگترین ساختمان کل کشور آفریقای جنوبی بوده است.
این مجموعه در مرکز شهر پرتوریا آفریقای جنوبی قرار دارد و به اعتقاد بسیاری، یکی از شاخص‌ترین ساختمان‌ها و آثار معماری سرتاسر آفریقای جنوبی است. به ویژه اینکه نلسون ماندلا نیز دوران ریاست جمهوری خود را این کاخ سر کرده است، بخش مهمی از تاریخ این کشور به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.