بهترین دانشگاه‌های هلند را بشناسید

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


بهترین دانشگاه‌های هلند را بشناسید

بهترین دانشگاه‌های هلند را بشناسید

هلند یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است و دانشگاه‌های هلند با توجه به امکانات و زیرساخت‌های آموزشی خود، در زمره دانشگاه‌های برتر اروپا قرار می‌گیرند. هلند زادگاه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین سیستم‌های آموزش عالی در جهان است که تاریخ آن به قرن 16 میلادی می‌رسد. امروزه 13 دانشگاه از دانشگاه‌های هلند در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان (QS World University Rankings) قرار دارند و تمامی آنها رتبه زیر 350 را به خود اختصاص داده‌اند. 7 دانشگاه هلند در رتبه پایین‌تر از 150 قرار دارند و دانشگاه دلفت (Delft) با کسب رتبه 52، بههترین رتبه بندی دانشگاه‌های هلند را از آن خود کرده است. همچنین دو دانشگاه آمستردام (Amsterdam) و آیندهوون (Eindhoven) نیز رتبه‌های 57 و 99 را از آن خود کرده‌اند.
این کیفیت آموزشی را با شهریه نسبتا پایین دانشگاه‌های ارزان هلند و همچنین تعداد بسیار زیاد دوره‌های برگزار شده به زبان انگلیسی ترکیب کنید تا متوجه شوید که چرا اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند به این اندازه در میان متقاضیان پذیرش تحصیلی محبوبیت دارد.
اگر شما نیز به دنبال تحصیل در هلند هستید و دوست دارید با لیست دانشگاه‌های هلند آشنا شوید، تا انتهای این مقاله از وبلاگ ققنوس با ما همراه شوید. در این مقاله به معرفی دانشگاه‌های برتر هلند پرداخته‌ایم تا با آنها آشنا شوید و با بررسی دقیق، بتوانید بهترین گزینه را از بین لیست دانشگاه‌های برتر هلند انتخاب کنید.

[lwptoc]

فهرست برترین دانشگاه‌های هلند

دانشگاه صنعتی دلفت
دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت (Delft University of Technology)

در میان اسامی دانشگاه‌های هلند، یک نام بیشتر از همه می‌درخشد، دانشگاهی که قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه در میان دانشگاه‌های مهندسی هلند نیز به شمار می‌رود. دانشگاه صنعتی دلفت یا دانشگاه فناوری دلفت در سال 1842 میلادی تاسیس شده است و همانگونه که گفتیم، بالاترین درجبه اعتبار دانشگاه‌های هلند را به خود اختصاص داده و رتبه 52 در میان دانشگاه‌های جهان را دارد.
دانشگاه دلفت هلند بیش از 23 هزار دانشجو دارد که در رشته‎‌های مهندسی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، علوم کاربردی و مدیریت تکنولوژی تحصیل می‌کنند. بد نیست بدانید این دانشگاه، در زمره 5 دانشگاه برتر جهان در رشته معماری قرار دارد.
این دانشگاه رابطه‌ای بسیار قوی با صنعت و شرکت‌های بخش خصوصی دارد و بسیاری از دانشجویان دانشگاه دلفت پس از پایان تحصیلات جذب بازار کار می‌شوند و با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه‌های هلند، متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه آمستردام
دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام (University of Amsterdam)

اما یکی دیگر از دانشگاه‌های هلند که جذابیت بسیاری برای دانشجویان بین المللی دارد، دانشگاه آمستردام است. دانشگاه آمستردام در سال 1632 میلادی تاسیس شده و امروزه بزرگترین دانشگاه هلند است که بیشتر از 32 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی هلند است و امروزه با کسب رتبه 57 در رنکینگ جهانی، دومین دانشگاه برتر این کشور به شمار می‌رود.
دانشگاه آمستردام هلند، رتبه 15 دانشگاه‌های اروپا را دارد و با توجه به کیفیت بالای آموزشی و همچنین رشته‌های متنوع و پذیرش آسان دانشجویان بین‌المللی، یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند برای دکتری است. همچنین دانشگاه آمستردام رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز دارد و در لیست دانشگاه‌های پزشکی هلند قرار می‌گیرد.
علاوه بر این، دانشگاه آمستردام بسیاری از دوره‌های خود را با زبان انگلیسی ارائه می‌کند و بدین ترتیب شما می‌توانید با کمترین مشکل و بدون نیاز به یادگیری زبان هلندی، در این دانشگاه تحصیل کنید. بدیهی است که با این شرایط، داشتن مدرک زبان انگلیسی یک از شرایط ورود به دانشگاه‌های هلند باشد. البته پیشنهاد می‌کنم پیش از اقدام برای پذیرش در این دانشگاه، درباره شرایط بورسیه 2020 دانشگاه آمستردام نیز مطالعه کنید.
البته باید بدانید که آمستردام پایتخت و بزرگترین شهر هلند است و آمستردام کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلفی دارد که در یک فرصت دیگر به آنها خواهیم پرداخت.

دانشگاه صنعتی آیندهوون
دانشگاه صنعتی آیندهوون

دانشگاه صنعتی آیندهوون (Eindhoven University of Technology)

رتبه 99 دانشگاه‌های جهان، در اختیار دانشگاه صنعتی آیندهوون قرار دارد و این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی و صنعتی در هلند و همچنین اروپا است. به عنوان مثال اگر قصد دارید در دانشگاه‌های هلند مهندسی شیمی بخوانید، احتمالا دانشگاه آیندهوون یکی از بهترین گزینه‌ها در هلند باشد.
همچنین دانشگاه صنعتی آیندهوون در رشته معماری نیز بسیار صاحب سبک و ممتاز است.
یکی دیگر از مزایایی که باعث می‌شود تا دانشگاه آیندهوون در زمره برترین دانشگاه‌های هلند قرار بگیرد، تمرکز بالای این دانشگاه در زمینه تحقیق و پژوهش است. همکاری دانشگاه آیندهوون با تعدادی از پیشروترین شرکت‌های دانش بنیان هلندی، باعث می‌شود که این پژوهش‌ها بسیار کاربردی باشد و دانشجویان بتوانند برای ورود به صنعت آماده شوند.

دانشگاه لیدن
دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن (Leiden University)

دانشگاه لیدن، قدیمی‌ترین دانشگاه هلند است که سال 1575 میلادی توسط پادشاه هلند تاسیس شده است. این دانشگاه امروزه یکی از برترین دانشگاه‌های هلند است که رتبه 122 رده بندی جهانی را به خود اختصاص داده است.
امروزه بیش از 27 هزار دانشجو به تحصیل در دانشگاه لیدن و طیف گسترده رشته‌های آن می‌پردازند. این دانشگاه که رشته‌های مختلف از دوره کارشناسی تا دکتری را پوشش می‌دهد، بیش از 40 مرکز پژوهشی دارد و با ارتباط قوی با صنعت و شرکت‌های بخش خصوصی، توانسته به یکی از بهترین مقصدهای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود. بد نیست بدانید که 16 برنده جایزه نوبل، دانش آموخته دانشگاه لیدن هلند بوده‌اند.

دانشگاه اوترخت - دانشگاه‌های هلند
دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت (Utrecht University)

دانشگاه اوترخت هلند در سال 1636 میلادی افتتاح شد و یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه‌های هلند و اروپا است. این دانشگاه امروزه ششمین دانشگاه هلند است و رتبه 124 دانشگاه‌های دنیا را از آن خود کرده است.
در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در 7 دانشکده و رشته‌های دانشگاه اوترخت هلند در حال تحصیل هستند و بسیاری از آنان نیز دانشجویان بین‌المللی هستند. اما علاوه بر کیفیت آموزشی بالای دانشگاه اوترخت، این دانشگاه یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های هلند است و به همین دلیل در میان متقاضیان پذیرش تحصیلی بسیار محبوب است.

دانشگاه خرونینگن
دانشگاه خرونینگن

دانشگاه خرونینگن (University of Groningen)

چهارمین دانشگاه برتر در میان دانشگاه‌های هلند، دانشگاه خرونینگن است که در جایگاه 120رتبه بندی دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه از سال 1614 تا کنون در حال فعالیت است و به همین دلیل، از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌آید.
جالب است بدانید که دانشگاه خرونینگن یکی از پیشروترین و پیشتازترین دانشگاه‌های هلند است؛ به عنوان مثال اولین دانشجوی زن، استاد زن و همچنین فضانورد زن هلند در دانشگاه خرونینگن بوده‌اند و همچنین اولین رئیس زن بانک مرکزی اروپا نیز دانش آموخته همین دانشگاه است.
در حال حاضر این دانشگاه بیشتر از 31 هزار دانشجو دارد و یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های هلند برای دانشجویان بین‌المللی است.

 

[sc name=”highlight” text=”اولین دانشجوی زن، استاد زن و همچنین فضانورد زن هلند در دانشگاه خرونینگن بوده‌اند و همچنین اولین رئیس زن بانک مرکزی اروپا نیز دانش آموخته همین دانشگاه است.” ]

 

دانشگاه اراسموس روتردام - دانشگاه‌های هلند
دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام (Erasmus University Rotterdam)

دانشگاه اراسموس روتردام یکی از دانشگاه‌های برتر هلند است که همانگونه که از نامش نیز مشخص است، در شهر روتردام قرار دارد. این دانشگاه به افتخار دسیدریوس ارسموس روترداموس (Desiderius Erasmus Roterodamus) دانشمند مطرح این شهر در قرن 15 میلادی نامگذاری شده است.
این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه‌های هلند جوان‌تر است و در تاریخ 1913 میلادی افتتاح شده است. این دانشگاه 7 دانشکده مختلف دارد که بر 4 حوزه سلامتی، ثروت، حکومت و فرهنگ تمرکز دارند. این دانشگاه بیش از 28 هزار دانشجو دارد و تعدادی از برجسته‌ترین اساتید هلند در آن تدریس می‌کنند.

اشتراک گذاری این پست

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.