شگفت‌انگیزترین عجایب دنیا + عکس

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


شگفت‌انگیزترین عجایب دنیا + عکس

شگفت‌انگیزترین عجایب دنیا + عکس

در دنیا عجایب زیادی وجود دارد، از عجایب معماری ساخت دست بشر گرفته تا عجایب طبیعی که شاید بشر در آن هیچ نقشی نداشته است. معروف‌ترین عجایب دنیا هم عجایب هفتگانه هستند که هرازگاهی می‌شنویم هشتمین عجایب دنیا هم به جمع آنها اضافه شده است.
دیدنی‌های عجایب دنیا به قدری خیره‌کننده هستند که هر کسی آرزو دارد در زندگی حداقل یک‌بار، یکی از آنها را از نزدیک ببیند. البته اتفاقات عجایب دنیا هم همیشه جالب توجه بوده‌اند و گاهی حتی به اندازه‌ی خود آنها هم عجیب به شمار می‌روند. از این رو، در این مقاله قصد داریم شگفت‌انگیزترین عجایب دنیا را مورد بررسی قرار دهیم. با ادامه‌ی این مطلب برای بررسی ۱۰ عجایب دنیا با همراه باشید. سرفصل‌های عنوان شده در این مقاله عبارتند از:

• دیوار بزرگ چین
• پترا
• تندیس مسیح
• تاج محل
• ماچو پیچو
• ایا صوفیه
• چیچن ایتزا
• کلوسیوم
• برج کج پیزا
• حمام‌های رمی

[ps2id id=’1′ target=”/]

1. دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین - عجایب دنیا
دیوار بزرگ چین

یکی از مشهورترین عجایب دنیا دیوار بزرگ چین است که اولین آثار آن در قرن ۷ پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. دیوار بزرگ چین مجموعه‌ای از دژهاست که به منظور محافظت از ایالت‌ها و امپراتوری چین در برابر حمله و تهاجم قبایل عشایر ساخته شد. در واقع یکی از اتفاقات عجایب دنیا که باید ساخت دیوار چین را مدیون آن باشیم، همین حمله‌ها است. این دیوار به عنوان یکی از فوق‌العاده‌ترین آثار معماری تاریخ شناخته می‌شود. بر اساس تحقیقات باستان‌شناسی، کل دیوار حدود ۲۱۱۹۶ کیلومتر طول دارد.

[ps2id id=’2′ target=”/]

۲. پترا

پترا - عجایب دنیا
پترا

پترا یکی از شهرهای باستانی اردن و ۱۰ عجایب دنیا است که به خاطر تراشیده شدنش در سنگ و سیستم انتقال خود معروف شده است. یکی دیگر از نام‌های پترا، شهر گل سرخ است که به خاطر رنگ سنگی است که در آن تراشیده شده است. این شهر که در سال ۳۱۲ پیش از میلاد پایتخت اعراب نباتی بود، سمبل و نماد اردن است. این شهر در دامنه‌ی جبل‌المدبه، بین کوهستان‌هایی که رشته‌کوه شرفی وادی عرب را تشکیل می‌دهند، در دره‌ی بزرگی که از دریای مردگان تا خلیج عقبه ادامه دارد، قرار دارد.
پترا در سال 2007 در لیست جدید عجایب هفتگانه‌ی دنیا قرار گرفت. این مکان یکی از جاذبه‌های گردشگری پر بازدید اردن و جزء ۱۰ عجایب دنیا است که حتماً باید آن را ببینید.

[ps2id id=’3′ target=”/]

۳. تندیس مسیح

تندیس مسیح - عجایب دنیا
تندیس مسیح

یکی از دیدنی‌های عجایب دنیا که در برزیل قرار دارد، تندیس بزرگ مسیح است که بزرگ‌ترین مجسمه‌ی هنر دکو و پنجمین مجسمه‌ی بزرگ مسیح در جهان است. این نماد مسیحیت در سراسر دنیا، به نماد فرهنگی ریودوژانیرو و برزیل تبدیل شده است و در لیست جدید عجایب هفتگانه‌ی دنیا قرار گرفته است. این مجسمه ۳۰ متری روی یک سکوی ۸ متری قرار دارد. فاصله‌ی دو سر بازوهای آن هم ۲۸ متر است. این مجسمه از بتن و سنگ صابون تقویت‌شده و بین سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱ ساخته شد.

[ps2id id=’4′ target=”/]

۴. تاج محل

تاج محل - عجایب دنیا
تاج محل

تاج محل که یکی از عجایب دنیا در هند است، توسط فرمانروای معروف مغول، شاه جهان، به یاد همسر محبوبش، ممتاز محل، ساخته شد. تاج محل را بهترین نماد معماری مغول می‌دانند و به عنوان جواهر هنر اسلامی در هند شناخته می‌شود. این سازه یکی از ستوده شده‌ترین سازه‌ها و نماد تاریخ غنی هند است. تاج محل سالانه بیش از ۳ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند و در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از ۱۰ عجایب دنیا معرفی شد.

[ps2id id=’5′ target=”/]

۵. ماچو پیچو

ماچو پیچو - عجایب دنیا
ماچو پیچو

ماچو پیچو یکی از شهرهای امپراتوری اینکا است که تقریباً در ارتفاع ۲۴۳۸ متری از سطح دریا قرار دارد. این محل در سلسله کوه، بالای دره‌ی اوروبامبا در پرو قرار دارد. به این شهر نام شهر گمشده‌ی اینکاها را هم داده‌اند. ماچو پیچو حوالی سال ۱۴۵۰ در اوج امپراتوری اینکا ساخته شد. این مکان تنها ۱۰۰ سال بعد در سال ۱۵۷۲، در نتیجه‌ی حمله و فتوحات اسپانیا، متروکه شد.
ماچو پیچو در سال ۱۹۸۳ به یکی از اماکن ثبت شده در میراث جهانی یونسکو تبدیل شد. در سال ۲۰۰۷ هم در نتیجه‌ی یک نظرسنجی اینترنتی جهانی، به عنوان یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید دنیا انتخاب شد.

[sc name=”Highlight” text=”ماچو پیچو یکی از شگفت‌انگیزترین عجایب دنیا است که در سلسله کوه، بالای دره‌ی اوروبامبا در پرو قرار دارد که در سال ۱۹۸۳ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.” ]

[ps2id id=’6′ target=”/]

۶. ایا صوفیه

ایا صوفیه - عجایب دنیا
ایا صوفیه

این شاهکار عمران و معماری، ایاصوفیه، در ابتدا یک کلیسای مسیحی بود اما سپس تبدیل به مسجد شد و امروزه موزه‌ای در استانبول ترکیه است. ایاصوفیه در حال حاضر دومین موزه‌ی پربازدید ترکیه است که سالانه حدود ۳.۳ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.
از تغییر اولیه‌ی ایاصوفیه تا ساخت مسجد سلطان احمد (مسجد آبی) در نزدیکی آن در سال ۱۶۱۶ میلادی، ایاصوفیه مسجد اصلی استانبول بود. ایاصوفیه برای بسیاری از مساجد دیگر عثمانی، مانند مسجد آبی، مسجد سلیمانیه و مسجد رستم پاشا تبدیل به یک منبع الهام شد.

[ps2id id=’7′ target=”/]

۷. چیچن ایتزا

چیچن ایتزا- عجایب دنیا
چیچن ایتزا

این مکان در سال ۴۰۰ پس از میلاد توسط تمدن مایا بنیان گذاشته شده بود و در شمال شبه‌جزیره‌ی یوچاتان که همان مکزیک کنونی است، قرار دارد. چیچن دارای تاریخچه‌ای ۱6۰۰ ساله‌ است و در فاصله‌ی ۷۵ مایلی مریدا قرار دارد. گفته می‌شود که این مکان ناحیه‌ی اصلی برای مراسم‌های مختلف بوده است. در روزگاران گذشته، راهب‌ها بر آنجا حکومت می‌کردند.
چی به معنی دهانه، چن به معنی چاه است و چیچن ایتزا در لغت، “در دهانه‌ی چاه ایتزا” معنی می شود. این باور وجود دارد که افراد را به‌عنوان قربانی از بالا به پایین پرتاب می‌کردند تا خدای خود را خوشحال کنند و کسانی که زنده می‌ماندند هم به عنوان غیب‌گو انتخاب می‌شدند.

[ps2id id=’8′ target=”/]

۸. کلوسیوم

 عجایب دنیا - کلوسیوم
کلوسیوم

هشتمین عجایب دنیا در لیست ما، کلوسیوم رم است. کلوسیوم یک آمفی‌تئاتر بیضی شکل در مرکز شهر رم ایتالیا است. این مکان یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای معماری تاریخ رم است. کلوسیوم در اصل به عنوان آمفی‌تئاتر فلاویان شناخته می‌شد و بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر تاریخ امپراتوری رم است. این مکان دارای ساختاری دایره‌ای است که برای برپایی مسابقات گلادیاتوری، تئاتر و بازی‌هایی مانند شکار حیوانات و جنگ دریایی ساختگی، ایجاد شد و مردم می‌توانستند به راحتی وارد این مکان شوند و به تشویق بپردازند.

[ps2id id=’9′ target=”/]

۹. برج کج پیزا

برج کج پیزا - عجایب دنیا
برج کج پیزا

یکی از مدرن‌ترین عجایب دنیا، برج کج پیزا است. این برج در شهر پیزای ایتالیا در ۱۴ آگوست سال ۱۱۷۳ میلادی ساخته شد. این برج به خاطر انحراف واضحی که به سمت راست دارد شناخته شده است. این برج تا به امروز ثبات خود را حفظ کرده است و سقوط نکرده است.

[ps2id id=’10’ target=”/]

۱۰. حمام‌های رمی

حمام‌های رمی - عجایب دنیا
حمام‌های رمی

مجموعه‌ حمام‌های رمی یک مکان معروف تاریخی در سامرست است. این مکان یک نقطه‌ی تاریخی رمی است که به خوبی حفظ ‌شده است و برای بازدید عموم باز است. این مجموعه در واقع بازسازی حمام‌های خراب‌شده‌ی سابق هستند. این حمام‌ها در قرن ۶ میلادی خراب شدند اما در طول زمان به مرور مرمت شدند تا اینکه آخرین اضافه‌کاری‌ها در اواخر قرن ۱۹ انجام شد.
این حمام‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی دنیای مدرن هستند. این حمام‌ها سالانه بیش از یک میلیون بازدیدکننده دارند. در یک برنامه‌ی تلویزیونی در سال ۲۰0۵، از این مجموعه به عنوان یکی از عجایب هفتگانه‌ی غرب معرفی شد. بازدیدکنندگان می‌توانند از حمام‌ها و موزه‌ی آن بازدید کنند، اما نمی‌توانند وارد آب شوند.

دیگر نیازی نیست به دنبال هشتمین عجایب دنیا بگردید، چراکه با وجود لیست جدید ۱۰ عجایب دنیا، اطلاعات کاملی در مورد دیدنی‌های عجایب دنیا به دست می‌آورید و با اتفاقات عجایب دنیا نیز آشنا می‌شوید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.