فرودگاه بین‌المللی ونکوور را بشناسید

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


فرودگاه بین‌المللی ونکوور را بشناسید

فرودگاه بین‌المللی ونکوور را بشناسید

اسم فرودگاه بین‌المللی ونکوور کانادا نامی آشنا برای علاقه مندان به سفر و گردشگری است. به خصوص آن دسته از افرادی که تا کنون با تور کانادا به این کشور سفر کرده‌اند، این فرودگاه را به خوبی می‌شناسند زیرا یکی از مهمترین فرودگاه‌های این کشور پهناور و دوست داشتنی است.
اما اگر شما هنوز به کانادا سفر نکرده‌اید و فرودگاه ونکوور را نمی‌شناسید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از وبلاگ ققنوس فرودگاه بین‌المللی ونکوور را به طور کامل برای شما معرفی خواهیم کرد.

[lwptoc]

درباره فرودگاه بین‌المللی ونکوور
درباره فرودگاه بین‌المللی ونکوور

درباره فرودگاه بین‌المللی ونکوور

فرودگاه ونکوور یا فرودگاه بین‌المللی ونکوور، همانگونه که از نامش پیداست یک فرودگاه بین‌المللی در فاصله 12 کیلومتری مرکز شهر ونکوور است. این فرودگاه که با کد بین‌المللی یاتای YVR شناخته می‌شود، پس از فرودگاه بین‌المللی تورنتو، دومین فرودگاه پرتردد و شلوغ کشور کانادا است که سالانه حدود 26 میلیون مسافر را جابجا می‌کند.
فرودگاه بین‌المللی ونکوور به عنوان یک رابط مهم بین دو قاره آمریکای شمالی و آسیا شناخته می‌شود و بیش از هر شهر و فرودگاه دیگری در قاره اروپا و آمریکای شمالی، به چین پرواز مستقیم دارد. همچنین فرودگاه بین‌المللی ونکوور یکی از معدود فرودگاه‌های بزرگ دنیاست که ترمینال اختصاصی برای پرواز هواپیماهای شناور روی آب دارد.
اگرچه فرودگاه ونکوور دومین فرودگاه کشور کانادا بعد از فرودگاه تورنتو (از منظر ترافیک و تردد مسافر) است، اما یکی از برترین و باکیفیت‌ترین فرودگاه‌های دنیا به شمار می‌رود. فرودگاه بین‌المللی ونکوور توانسته است با ارائه خدمات خوب و برتر، چندین جایزه جهانی معتبر را کسب کند. این فرودگاه یک بار در سال 2007 جایزه بهترین فرودگاه آمریکای شمالی را از شرکت اسکای ترکس دریافت کرد و پس از آن از سال 2010 تا 2019، توانسته است ده سال پیاپی از این عنوان دفاع کند.
همچنین فرودگاه بین‌المللی ونکوور در سال 2012 برای اولین بار در فهرست 10 فرودگاه برتر جهان قرار گرفت و در سال‌های 2013 و 2014 نیز در این فهرست باقی ماند.
این فرودگاه در یک جزیره در جنوب شهر ونکوور و نزدیکی شهر ریچموند واقع شده است که به وسیله چهار پل، به شهرهای ونکوور و ریچموند متصل است. فرودگاه بین‌المللی ونکوور مقر فعالیت ایرلاین‌های ایر کانادا، وست جت و ایر ترانزیت است.

 

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه بین‌المللی ونکوور یکی از معدود فرودگاه‌های بزرگ دنیاست که ترمینال اختصاصی برای پرواز هواپیماهای شناور روی آب دارد.” ]

 

 

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی ونکوور
ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی ونکوور

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی ونکوور

فرودگاه بین‌المللی ونکوور کانادا سه ترمینال دارد که با نام‌های ترمینال داخلی، ترمینال خارجی و ترمینال جنوبی شناخته می‌شوند. ترمینال داخلی و خارجی به یکدیگر متصل و مرتبط هستند و معمولاً آنها را به طور یکجا، ترمینال اصلی می‌نامند. ترمینال جنوبی نیز به همراه ترمینال اختصاصی هواپیماهای شناور روی آب، معمولاً با نام فرودگاه جنوبی خوانده می‌شود.
همانگونه که گفتیم ترمینال‌های داخلی و خارجی فرودگاه ونکوور با نام ترمینال اصلی خوانده می‌شوند و اکثر پروازهای این فرودگاه در این ترمینال انجام می‌گیرد. ترمینال داخلی این فرودگاه از سه بخش مجزا به نام‌های Pier A، Pier B، Pier C تشکیل شده است.
ترمینال خارجی نیز همانطور که از نامش پیداست، محل اجرای پروازهای خارجی فرودگاه ونکوور است و به دو بخش Pier D، Pier E تقسیم می‌شود.
ترمینال جنوبی بخشی از قسمت قدیمی فرودگاه است که پیش از سال 1968 میلادی ساخته شده است و هنوز نیز فعالیت می‌کند. این ترمینال محل قرارگیری دفاتر شرکت‌های هواپیمایی است و برخی از پروازهای منطقه‌ای توسط آن انجام می‌گیرد.

دسترسی به فرودگاه بین‌المللی ونکوور

پیشتر گفتیم که فرودگاه بین‌المللی ونکوور یکی از مهمترین فرودگاه‌های کانادا است و بسیاری از گردشگرانی که قصد دارند برای بازدید از جاهای دیدنی کانادا به این کشور سفر کنند، باید از این فرودگاه استفاده کنند. همچنین این فرودگاه یکی از بهترین فرودگاه‌های آمریکای شمالی و جهان است و بنابراین، دور از انتظار نیست که با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کانادا، دسترسی راحتی به این فرودگاه داشته باشید.

اسکای‌ترین (SkyTrain) (حمل و نقل سریع السیر)

ونکوور کانادا دارای یک سیستم حمل و نقل سریع و پر سرعت به نام اسکای‌ترین (SkyTrain) یا قطار هوایی است و فرودگاه بین‌المللی ونکوور نیز یک ایستگاه اختصاصی در شبکه اسکای‌ترین دارد. این ایستگاه در خط کانادا واقع شده است و علاوه بر ارتباط بین فرودگاه و شهر ونکوور، دو ترمینال داخلی و خارجی فرودگاه بین‌المللی ونکوور را نیز به یکدیگر متصل می‌کند.

اتوبوس

همچنین با استفاده از خطوط مختلف اتوبوس شهری ونکوور نیز می‌توانید خود را از فرودگاه به مرکز شهر یا نقاط دیگر شهر ونکوور برسانید. خط‌های 412، 424 و همچنین اتوبوس شبانه N10 از جمله خطوطی هستند که می‌توانند مسافران را به فرودگاه بین‌المللی ونکوور یا بالعکس برسانند.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.