10 روز چک-اتریش-مجارستان (TK2021)

۱۰ روز چک-اتریش-مجارستان (TK2021)

هزینه ریالی + 2590 یورو

۳ شب پراگ – درسدن + ۳ شب وین + ۳ شب بوداپست

هتل پراگ: Prague Marriott Hotel

هتل وین: Renaissance Wien Hotel

هتل بوداپست: InterContinental Budapest

تاریخ حرکت : 03 فروردین 1403

کلاس تور :

توضیحات


پراگ، پایتخت جمهوری چک، توسط رودخانه ولتاوا به دو نیم شده است. این شهر با نام مستعار «شهر صد گلدسته»، به‌خاطر میدان شهر قدیمی، قلب هسته تاریخی‌اش، با ساختمان‌های رنگارنگ باروک، کلیساهای گوتیک و ساعت نجومی قرون وسطایی، که هر ساعت یک نمایش متحرک ارائه می‌دهد، شهرت دارد. پل چارلز عابر پیاده که در سال ۱۴۰۲ تکمیل شد، با مجسمه‌های قدیسان کاتولیک پوشیده شده است.

 

وین پایتخت کشور اتریش و یکی از استان‌های نه‌گانه کشور اتریش محسوب می‌شود. این شهر بزرگ‌ترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی، وین بزرگ‌ترین شهر آلمانی زبان اروپا بود. پیش از شروع جنگ جهانی اول این شهر دو میلیون نفر جمعیت داشت. وین در شمال شرقی کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب قرار دارد. وین پایتخت جهانی موسیقی است و در تمام جهان شهر و زادگاه بسیاری از آهنگسازان و بزرگان موسیقی شناخته می‌شود. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین که یک دانشگاه دولتی است، بزرگ‌ترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین است.

 

بوداپست، شهر، پایتخت مجارستان، مرکز سیاسی ، اداری ، صنعتی و تجاری مجارستان است که از زمان های ماقبل تاریخ به طور مداوم سکونت داشته است و در حال حاضر خانه حدود یک پنجم از جمعیت کشور است.

درباره تور


تور
۱۰ روز چک-اتریش-مجارستان (TK2021)
قیمت

قیمت دو تخته بزرگسال: هزینه ریالی + 2590 یورو

قیمت یک تخته بزرگسال: هزینه ریالی + 4300 یورو

قیمت کودک با تخت (۲ تا ۱۱ سال): هزینه ریالی + 2070 یورو

قیمت نوزاد (تا ۲ سال): هزینه ریالی + 260 یورو

قیمت تخت اضافه: هزینه ریالی + 2460 یورو

کلاس تور
Luxury/Superior
طول سفر
10 روز
شهرهای مورد بازدید
۳ شب پراگ – درسدن + ۳ شب وین + ۳ شب بوداپست
خدمات تور

قيمت تور شامل خدمات زير است :

بليت رفت و برگشت هواپيما

اقامت در هتل های ۵  و  4  ستاره در اتاق های دونفره (صبحانه کامل)

ديدار از جاذبه های جهانگردی هر شهر طبق برنامه تور

وروديه محل های مورد بازديد و پيش بينی شده در برنامه تور و انتقال از فرودگاه ها به هتل ها و بالعكس

عوارض فرودگاه های خارج از كشور

همراهی راهنمای ايرانی و محلی در روزهای بازديد

هزينه های باربری در هتل ها

اخذ ويزای گروهی يا انفرادی و بيمه مسافرتی

انعام راننده و راهنمای محلی

مالیات شهری هر شب بابت اقامت در هتل های مختلف (City Tax)

تاریخ حرکت
03 فروردین 1403
تاریخ برگشت
12 فروردین 1403

مسیر حرکت


۳ شب پراگ – درسدن (۲ گشت نیمروز)

گشت شهر پراگ
پراگ به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناحته شده است. شهری با آثار معماری بسیار زیبا و رودخانه عریضی به نام والتاوا که از مرکز شهر می گذرد و پل معروف چارلز که روی آن قرار دارد. این شهر در نقطه اتصال یکی از مهم ترین مسیر های تجاری اروپا ساخته شده و در قلب جغرافیایی اروپا جای گرفته است.
گشت نیمروز شهر پراگ شامل بازدید از مجموعه کاخ های سلطنتی شامل St. Vitus Cathedralکلیسای جامع سنت ویتوس ، Royal Old Palace ،کلیسای بازیلیک St George Basilica و گلدین لین Lane Golden به همراه Prague Castle – Daliborka Tower
گشت نیمروز شهر درسدن شامل بازدید از Palace Royal و کلیسای جامع درسدن Dresden Cathedral

 

 

۳ شب وین (۲ گشت نیمروز)
گشت شهر وین
گشت نیمروز شهر وین شامل بازدید از کاخ شونبرون (Palace Schoenbrunn ) و بازدید از دانشگاه وین، ساختمان شهرداری و Opera House
کاخ شونبرون: این کاخ که در لغت به معنی بهار زیباست و اقامتگاه تابستانه امپراتور بوده که هم اکنون یکی از مهم ترین آثار تاریخی – فرهنگی مهم در کشور اتریش به شمارمی آید. حالت ساختاری این بنا و باغ کاخ شونبرون که همانند کاخ بلودر در وین است، نمایانگر علایق و خصوصیات پی در پی پادشاهان Habsburg است و در سال 1960 میلای به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر وین شناخته شد. از این کاخ در زمان های قدیم به عنوان تفریحگاه و همچنین محل مناسبی برای شکار استفاده می شده است.بعد از مرگ پادشاه Ferdinand بنا به وصیت او این کاخ به زن دوم او رسید و مدت زمان زیادی را در این کاخ سپری کرد. این کاخ را خواهر خوانده کاخ ورسای شهر پاریس نیز خوانده اند.
گشت نیم روز بازدید و خرید از اوتلت مک آرتور گلن در پاندورف

 

 

۳ شب بوداپست (۱ گشت نیمروز)
گشت شهر بوداپست شامل بازدید از خیابان های اصلی و کلیسای ماتیاس، بازدید از کلیسای سنت استفان، قلعه تپه بودا، سنگر و استحکامات ماهیگیری Fisherman’s Bastion و میدان قهرمانان بوداپست می باشد.
کلیسای ماتیاس: كلیسای ماتیاس یكی دیگر از بناهای مهم و تاریخی شهر بوداپست است. این كلیسای باشكوه در بخشهای داخلی با موزاییكهای نقاشی شده ی زیبا و رنگارنگ در سال ۱۰۱۵ توسط شاه استفان بنا شده است. اما اولین سند موجود درباره این كلیسا به قرن پانزدهم بازمیگردد، یعنی زمانی كه در سال ۱۴۵۸ شاه ماتیاس در سن ۱۴ سالگی در این كلیسا تاجگذاری كرد. پس از آن كه بوداپست در سال ۱۵۴۱ به تصرف تركها درآمد، كلیسای ماتیاس به مسجد تبدیل شد و فاتحان مسلمان، دیوارهای این كلیسا را به آیات قرآن مزین كردند كه در ضمن مراحل بازسازی این بنا در قرن بیستم میلادی، این آثار اسلامی از بخش اعظم دیوارها زدوده شد. در كنار محراب كلیسا، ورودی موزه ی كلیسا قرار دارد كه مجموعه ای از تندیس ها، نقاشی ها و یادگاریهای به جای مانده از قرون وسطی را در خود جای داده است.
میدان قهرمانان بوداپست: در بالای ستون سنگی 36 متری این میدان، پیکرهای از “ارگانجل گربیل” برنده ی مجار گراند پریکس سال 1900 پاریس نصب شده است
کلیسای جامع سنت استفان: این کلیسا به نام یکی از قدیسین مذهبی مسیحی به نام استفان است. ساخت این کلیسا در حدود 64 سال طول کشیده و در سال 1433 میلادی به پایان رسیده است. Chain Bridge پلی ست که بر روی رود دانوب در شهر بوداپست، مجارستان قرار دارد. این پل از نوع معلق و ۳۷۵ متر طول و ۱۴ متر عرض دارد و در تاریخ ۲۰ نوامبر ۱۸۴۹ به بهره برداری رسیده است.
سنگر و استحکامات ماهیگیری Fisherman’s Bastion: محلی که در قرون وسطی در آن ماهیگیران محلی تأسیسات دفاعی خود را به پا می داشتند.

 

۳ شب پراگ – درسدن ( 2 گشت نیم روز)
۳ شب وین (۲ گشت نیم روز)
۳ شب بوداپست ( ۱ گشت نیم روز)
۱ وعده غذا

 

 

مدت زمان گشت نیم روز: ۴ ساعت از هتل به هتل
مدت زمان گشت تمام روز: ۸ ساعت از هتل به هتل

 

 

برنامه‌ی فوق طبق برنامه‌ی اولیه کارگزار تهیه و تنظیم شده است و احتمال جابجایی یا حذف گشت‌ها بنا برشرایط جوی و یا شرایط خاص شهر مورد نظر، احتمال تغيیر هتل‌ها در شرایط بسیار اظطراری و همچنین حذف، کم یا زیاد شدن تعداد وعده‌های غذایی وجود دارد.

 

 

با آرزوی سفری خوش
شرکت جهانگردی و خدمات گردشگری ققنوس

 

 

کوله پشتی یا ساک دستی، برنامه سفر، نقشه و یا اپلیکیشن مناسب ، کاور چمدان و قفل کوچک مخصوص ساک، تگ چمدان ، کفش مخصوص پیاده‌روی و همچنین دمپایی پلاستیکی ، صندل، كوله يك روزه، ليوان شخصي، كلاه، عينك آفتابي، لباس مناسب با فصل، بالشت گردني ، به همراه داشتن عکس از صفحه اول پاسپورت – ویزا – بیمه نامه ، مسواک ، کرم ضد آفتاب ، usb  ، کابل

وهمچنین به همراه نداشتن این وسایل نیز الزامی میباشد :

  • اسپری ، ژل و ادکلن در ساک دستی
  • زیورآلات ، جواهرات ، ساعت قیمتی و تمامی وسایلی که جلب توجه میکند.
مدت زمان سفر زمان رسیدن زمان شروع حرکت مقصد مبداء تاریخ حرکت کد پرواز
3:30 10:00 07:00 IST IKA 22MAR2024 TK879
2:40 14:20
(DRS)
13:40 PRG IST 22MAR2024 TK1771
VIE PRG 25MAR2024  (زمینی) SURFACE
BUD VIE 28MAR2024  (زمینی) SURFACE
2:00 17:10 14:00 IST BUD 31MAR2024 TK1034
3:05 01:20+1 21:45 IKA IST 31MAR2024 TK872

مدارک شناسائی
1 .گذرنامه
• اصل گذرنامه امضا شده با حداقل شش ماه اعتبار پس از اتمام سفر به همراه دو صفحه ی خالی رو به هم
• اصل تمامی گذرنامه های باطله
2 .عکس
• 3 قطعه عکس 4/5 * 3/5 رنگی با پشت زمینه سفید, بیش از شش ماه از گرفتن عکس نگذشته باشد و مشابه عکس گذرنامه و ویزاهای قبلی نباشد.
3 .اصل, ترجمه و کپی شناسنامه

 

مالی و دارائی
1 .اصل و ترجمه سند ملکی
2 .مدارک مالی
• گواهی تمکن و گردش سه ماهه حساب های بانکی با ذکر نام به زبان انگلیسی با مهر برجسته و امضا بانک مربوطه در صفحه های A4
• زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تحویل مدارک به سفارت باشد.

 

اصل و ترجمه مدارک شغلی
1 .پزشکان: پروانه مطب با تاریخ به روز, کارت نظام پزشکی
• پزشکان مشغول در بیمارستان: نامه اشتغال به کار روی سربرگ به همراه مهر و امضا سازمان یا حکم کارگزینی, سه فیش حقوقی اخیر و سابقه بیمه تامین اجتماعی
2 .وکلا: پروانه وکالت
3 .مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا (گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت و مهر و امضا مدیر عامل با ذکر سمت و سابقه, میزان حقوق و ذکر تاریخ و تائید مرخصی) آخرین فیش حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی
4 .بازنشسته ها: حکم بازنشستگی, آخرین فیش واریزی
5 .مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار روی سر برگ شرکت با مهر و امضا مدیر عامل, فیش حقوقی , سابقه بیمه تامین اجتماعی
6 .خویش فرما: جواز کسب, آخرین آگهی تغییرات, آگهی تاسیس به روز شده
7 .مدرس, اساتید دانشگاه: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار روی سر برگ و مهر سازمان مربوطه, آخرین فیش حقوقی , سابقه بیمه تامین اجتماعی
8 .دانشجو یا دانش آموز: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل با ذکر تاریخ و تائید مرخصی
9 .در صورتی که مسافر نیاز به حمایت مالی برای تامین مخارج سفر دارد, اصل و ترجمه مدارک مالی, شغلی و شناسایی برای اثبات نسبت شخص حمایت کننده و مسافر الزامی است.
10 .برای بانوان شاغل که قصد سفر به اتحادیه شنگن بدون همسر را دارند, ارائه اصل و ترجمه مدارک مالی, شغلی و تعهدنامه تامین مخارج سفر از سوی همسر الزامی می باشد.

 

نکته
• اگر متقاضی از سوی اتحادیه شنگن ردی دارد باید حداقل 6 ماه از تاریخ ردی گذشته باشد تا مجاز به درخواست مجدد ویزا از سفارت چک باشد.
• کلیه مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی با مهر مترجم و از زمان تاریخ ترجمه ها حداکثر 10 روز قبل از تحویل مدارک به سفارت قابل قبول می باشد.
• برای فرزندانی که بدون یکی از والدین سفر می کنند یا ویزا معتبر دارند, ترجمه رضایتنامه محضری به زبان انگلیسی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است.
• برای فرزندانی که یکی از والدین آنها فوت کرده اند, ارائه ترجمه گواهی فوت و رضایتنامه محضری سرپرست قانونی به زبان انگلیسی و تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی می باشد. .
• مراجعه متقاضیان بالای 12 سال به سفارت جهت انگشت نگاری الزامی است.

*** هزینه دارالترجمه « به عهده مسافرین تور» می باشد***

 

نکته بسیار مهم
داشتن گواهی سلامت برای افراد بالای 12 سال، مبنی بر تزریق 2 دز واکسن های مورد تایید کشور چک (آسترازنکا، فایزر و مدرنا، سینوفارم، سینووک) و یا 1 دز جانسون برای کلیه متقاضیان ویزای چک الزامی می باشد.

جهت دریافت گواهی سلامت به سایت www.salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات پاسپورت خود را در بخش ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی وارد نمایید.

مشاهده
Renaissance Wien Hotel

Renaissance Wien Hotel

  • اتریشوین
  • مرکز شهر
مشاهده
Prague Marriott Hotel

Prague Marriott Hotel

  • پراگچک
  • مرکز شهر
مشاهده
Intercontinental Budapest

Intercontinental Budapest

  • بوداپستمجارستان
  • مرکز شهر